Galaxy Buds+

SM-R175NZKAEUC

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 115ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • Квалитет како во студио, само надвор од студиото
 • Брзо полнење за кратки паузи
 • Прилагодлив систем со 3 микрофони

Одбери боја

Боја :
Две зголемени слушалки Galaxy Buds plus лебдат од двете страни кон центарот. Левата слушалка бледнее додека десната се вметнува во увото на жена свртена надесно. Жената ја слуша рок музиката со израз на уживање.
Две зголемени слушалки Galaxy Buds plus лебдат од двете страни кон центарот. Левата слушалка бледнее додека десната се вметнува во увото на жена свртена надесно. Жената ја слуша рок музиката со израз на уживање.

Слушалките кои го
менуваат начинот на кој го
доживувате звукот.

Претставување на Galaxy Buds+.
Ова се нашите први безжични слушалки со 2-насочни звучници
кои испорачуваат звук преку AKG со богат висок тон и длабок бас, со адаптивен систем од 3 микрофони
за кристално чисти повици и со долготрајна батерија
— и сето тоа за врвно доживување на слушањето.

Се отвора кутија за полнење на црни Galaxy Buds plus и од неа излегува еден пар слушалки.

АУДИО

Избегај во твојата музика

Богатиот природен звук сега е проширен со новиот 2-насочен динамичен систем на звучници и засилен драјвер на Galaxy Buds+. Моќниот бас и јасните високи ноти ќе направат да се движиш по ритамот секаде каде што одиш.

Маж кој носи бели слушалки е свртен налево и се смее, а долниот дел од лицето му е вовлечено во ролката.
Внатрешниот дел на едната слушалка се расклопува и ги прикажува внатрешниот микрофон и високотонецот (јасни високи тонови) и вуферот (богат и моќен бас) на двонасочниот систем на звучници. Надворешниот дел на другата слушалка се расклопува и ги прикажува другите надворешни микрофони.

Зборувај без
да мора да викаш

Уживај во кристално чисти повици и неспоредлив квалитет на гласот со 2 иновативни надворешни микрофони кои ти го подигнуваат гласот и го одржуваат посилен од надворешната врева.

Маж кој носи црни Galaxy Buds plus се смее кога забележува дека жената до него носи бели Galaxy Buds plus. Жената се насмевнува, а рацете ѝ се во воздух, позади главата.

Се адаптираат на вревата,
за ти да не мораш

Адаптивниот систем од 3 микрофони
на Galaxy Buds+ се грижи твојот глас да се слуша повеќе
од другите звуци. 2-та надворешни микрофони
работат заедно со внатрешниот микрофон
за да ги блокираат надворешните звуци додека разговараш.

Зголемена надворешна површина на лева слушалка со два означени надворешни микрофони. Зголемена внатрешна површина на десна слушалка станува проѕирна за да покаже каде се наоѓа внатрешниот микрофон.

Квалитет на звук кој
можеш да го слушнеш

Фати ги деталите на твојата музика и видеа во избалансирано и пространо аудио направено од AKG. Задоволувачкиот квалитетен звук е чист и природен, што го подобрува слушањето на под-кастови, аудио-книги и телефонски повици.

Лебдечки комплет зголемени сини Galaxy Buds plus се лизгаат хоризонтално и се разделуваат додека во средниот дел на заднината се појавува „Sound by AKG“, а од звучниците се појавуваат анимирани звучни бранови.

БАТЕРИЈА

Моќност што те тера
да танцуваш

Слушај музика без да се грижиш колку ќе трае батеријата. Со кутијата за полнење на Galaxy Buds+ уживај до 11 часа непрекинато слушање со само едно полнење кое може да трае до вкупно 22 часа.1

 • Само слушалки 11 часа Со кутија за полнење 22 часа
Фотографија од маж кој носи Galaxy Buds plus со широка насмевка и кој ја наведнува главата надесно.

Брзо полнење
за кратки паузи

 • Полнење 3 минути Време на слушање1 околу1 час
Еден пар зголемени црни слушалки Galaxy Buds plus поставени на полнење се прикажани во отворена кутија за полнење.

Безжични слушалки,
безжично полнење

Дополни ја својата батерија на кој било компатибилен безжичен Qi полнач или прескокни го полначот и сподели енергија на практичен начин, директно од твојот Galaxy телефон. 2

White Galaxy Buds plus in an open charging case sit on a circular black wireless charging pad with animated power ripples spreading out from the charger.

Дознај кога е време
да полниш

Научи го твојот смартфон да проверува уште колку батерија е преостанато на секоја слушалка и кутијата за полнење за да знаеш кога да полниш.

A Galaxy phone with a GUI of the battery life of the earbuds and charging case displayed conveniently on the screen.

ДИЗАЈН

Привлечи внимание
со малку боја

Елегантното, компактно пакување на Galaxy Buds+ доаѓа во разни бои со специјално изработени ергономски продолжетоци и перничиња кои удобно се вклопуваат во твоето уво за да можеш да ги носиш подолго време. Движи се слободно додека твоите слушалки ја задржуваат музиката во твоите уши. 3

УДОБНОСТ

Слушни го тоа што
сакаш да го слушнеш

samsung laboratory logo

AОдреди колку сакаш да слушаш од надворешниот свет за да можеш да внимаваш и да бидеш поврзан со опкружувањето. Зголеми ја јачината на амбиенталниот звук кога сакаш да знаеш што се случува околу тебе без да мора да ги вадиш слушалките4

Приказ во крупен план на тројца пријатели во цврста прегратка. Маж од левата страна носи бели слушалки и гледа нагоре додека зборува. Жена во средината носи црни слушалки и ги затвора очите и се насмевнува. Жена од десната страна носи сини слушалки, ја потпира главата на рамото на жената која се наоѓа во средина и се насмевнува со затворени очи. Корисничкиот интерфејс на јачината на амбиенталниот звук е вклучен на најгласната поставка.

Само допри за да ги контролираш

Движи се низ твојата плејлиста, одговарај на повици и приспособувај ја јачината со едноставен допир на слушалките. Приспособи ги своите команди за допир за да имаш повеќе контрола и слобода од твојот телефон.

Зголемен пар Galaxy Buds plus слушалки. Левата третина е прекриена со сина боја, средната е прекриена со црна боја и десната третина е безбојна. Четирите линии на дното посочуваат на контролите на допир. Допри за да пуштиш или паузираш. Допри двапати за да пуштиш следна песна или да примаш и завршуваш повици. Допри трипати за да пуштиш претходна песна. Допри и задржи за да се пушти функцијата поставена за корисникот.

GALAXY ЕКОСИСТЕМ

Еден чекор до поврзување

Со само еден лесен чекор, поврзи ги твоите Galaxy Buds+ со компатибилни уреди на твојата корисничка сметка на Samsung Cloud. Нема потреба да се деконектираш, поврзувањето преку Bluetooth лесно се префрла од твојот телефон на твојот таблет или на други Samsung уреди.

Прикажани се четири Samsung уреди еден до друг: Galaxy таблет, Galaxy Buds plus, Galaxy часовник и Galaxy телефон. Кога кружните Bluetooth сигнали во заднината ќе станат сини, таблетот го прикажува Samsung Cloud GUI, Galaxy часовникот прикажува GUI за музика, а телефонот Galaxy го прикажува GUI за Bluetooth поврзување на Galaxy Buds plus.

Спари со компјутер за полесно работење

Поврзи ги Galaxy Buds+ со Windows 10 компјутер и заврши ја работата дома. Потребно е слушалките да бидат поставени на режим за спарување во близина на компјутерот за да може да ги препознае и спари преку Swift Pair. Така може лесно и едноставно да работите заедно иако сте оддалечени.6

Маж седи дома и ги носи Galaxy Buds plus слушалките додека учествува во конференциски повик со колегите на својот Windows компјутер.

Компатибилни со Android и iOS

Спари со паметни уреди преку Bluetooth. Користи ја апликацијата Galaxy Wearable на Android и апликацијата Galaxy Buds+ на iOS за да го добиеш најдоброто од слушалките.7

Црни Galaxy Buds plus поставени до компатибилни Galaxy уреди со телефон на чиј екран е прикажано Bluetooth спарување и часовник на кој е прикажано времето.
 1. 1) Според интерно тестирање. Времето на аудио репродукција е тестирано преку спарување на претпродажна верзија на Galaxy Buds+ со неодамна пуштен паметен телефон Galaxy со стандардни поставки (функцијата за амбиентален звук е исклучена). Адаптерот за патување на Samsung се користи за полнење. Вистинскиот век на траење на батеријата може да се разликува во зависност од условите на користење, бројот на полнења и многу други фактори.
 2. 2) Компатибилноста на Galaxy Buds + со функцијата за безжично полнење е достапна на Samsung Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, S10 5G и Fold.
 3. 3) Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата.
 4. 4) Дополнителните функции се достапни на менито Laboratory. Функциите на менито Laboratory може да се додаваат и бришаат.
 5. 5) Звук на свирење може да се јави поради несоодветна големина или разлабавени продолжетоци на слушалките. Во тој случај, замени ги продолжетоците и најди големина која ти одговара на увото или намали ја јачината на амбиенталниот звук.
 6. 6) Компатибилно со компјутери кои имаат Windows 10 верзија 1803 или подоцнежна верзија. За да овозможиш Swift Pair на компјутерот оди во „Bluetooth & other devices“ (Bluetooth и други уреди) и означи ја опцијата „Show notifications to connect using Swift Pair (Прикажи известувања за поврзување со користење на Swift Pair)“.
 7. 7) Компатибилно со паметни телефони и таблети кои функционираат со Android 5.0 или повисока верзија и кои имаат RAM меморија поголема од 1,5 GB. Компатибилно е и со iPhone7 или понови модели кои имаат iOS 10 или повисока верзија.

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Расположливата корисничка меморија е помала од вкупната корисничка меморија на уредот поради простор кој го одземаат оперативниот систем и програмите неопходни за нормално функционирање на производот.

*Достапната количина на меморија на корисникот може да варира во зависност од мобилниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.

* Сликата на Galaxy Buds Pro е симулирана за илустративни цели.

SM-R175 батерија: 85mAh (типичен) * * Типична вредност тестирана под лабораториска состојба на Samsung. Типична вредност е проценетата просечна вредност со оглед на отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батеријата тестирани според стандардот IEC 61960. Оценет (минимум) капацитет е 82mAh. Реалниот век на батеријата може да варира во зависност од мрежното опкружување, моделите на употреба и другите фактори. За повеќе информации, посетете ја страницата www.samsung.com