27" WQHD Odyssey гејминг монитор G55T

LC27G55TQWRXDU

Одбери големина

Направи многу повеќе

Направи многу повеќе Направи многу повеќе

Оптимална заобленост. Вистинско обземање.

Живописните сцени те обземаат. Сеопфатниот дисплеј од 1000 R го исполнува секој дел од твоето периферно видно поле и те вовлекува во кожата на ликот кој го играш. Доживеј го највозбудливото ниво на гејминг досега.

Оптимална заобленост. Вистинско обземање. Оптимална заобленост. Вистинско обземање.

Неверојатен WQHD

Твојот свет на гејмингот сега е неверојатно реалистичен. Со 1,7 пати поголема густина на пикселите од Full HD, резолуцијата WQHD се истакнува со неверојатно детални, прецизни слики. Искуси комплетен поглед со повеќе простор за да ја следиш целата акција.

Неверојатен WQHD Неверојатен WQHD

Стапка на освежување од 144 Hz

Победи ги сите непријатели, дури и при големи брзини. Брзината на освежување од 144 Hz го отстранува доцнењето за да овозможи возбудлива игра со непречена акција.

Стапка на освежување од 144 Hz Стапка на освежување од 144 Hz

Време на реакција од 1 ms

Сега секој потег се важи со времето на реакција од 1 ms. Нападни ги непријателите веднаш штом ќе ги здогледаш и биди секогаш пред нив со прецизните движења на глувчето. Перформансите на екранот се брзи колку и твоите рефлекси.

Време на реакција од 1 ms Време на реакција од 1 ms

AMD FreeSync Premium

Лесно и непречено играње. AMD FreeSync Premium има адаптивна технологија за синхронизирање, што го намалува кинењето на екранот, сецкањето и брзината на инпутот. Благодарение на ниската компензација на кадри во секунда секоја сцена тече непречено.

AMD FreeSync Premium AMD FreeSync Premium

Вистински реалистичен HDR

Графика за восхит со HDR10. Шаренилото од нијанси ги оживува сцените од игрите подобро од кога било досега. Откриј ги тајните скриени во темнината со помош на длабоките црни тонови, светлечките бели нијанси и неверојатно деталната резолуција.

Вистински реалистичен HDR Вистински реалистичен HDR

Футуристички дизајн

Футуристички дизајн Футуристички дизајн

Спецификации

  • Резолуција 2,560 x 1,440
  • Сооднос на слика 16:9
  • Закривеност на екранот 1000R
  • Светлина (стандардна) 250cd/㎡
  • Статичен сооднос на контраст 2,500:1(Typ.)
  • Време на одговор 1 (MPRT)

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
  • {{summary.title}}

    {{summary.value}}{{summary.unit}}

  • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена.