Galaxy Tab A LTE (2018, 10,5")

Galaxy Tab A LTE (2018, 10,5")

SM-T595

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Galaxy Tab A LTE (2018, 10,5") (SM-T595)

Процесор
 • CPU-брзина 1.8GHz
 • CPU-тип Osmojezgreni
Дисплеј
 • Големина (Главен_Дисплеј) 10.5" (267.2mm)
 • Резолуција (Главен дисплеј) 1920 x 1200 (WUXGA)
 • Технологија (Главен дисплеј) TFT
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
 • Поддршка S Pen Ne
Камера
 • Задна камера - Резолуција 8,0 MP
 • Задна камера - Автоматски фокус Da
 • Предна камера - Резолуција 5,0 MP
 • Задна камера - Блиц Da
 • Резолуција на видеоснимање FHD (1920 x 1080) @30fps
Меморија
 • RAM_Големина (GB) 3
 • Големина на ROM (GB) 32
 • Достапна меморија (GB)* 22.2
 • Поддршка на надворешна меморија MikroSD (do 400GB)
Мрежа/Носител
 • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
 • 3G UMTS B1(2100), B2(1900), B4(AWS), B5(850), B8(900)
 • 4G FDD LTE B1(2100), B2(1900), B3(1800), B4(AWS), B5(850), B7(2600), B8(900), B12(700), B17(700), B20(800), B28(700), B66(AWS-3)
 • 4G TDD LTE B38(2600), B40(2300)
Поврзување
 • ANT+ Da
 • USB-верзија USB 2.0
 • Технологија на локација GPS, Glonass, Beidou
 • Слушалки 3,5mm Stereo
 • MHL Ne
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80
 • Директен Wi-Fi Da
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v4.2
 • NFC Ne
 • Профили Bluetooth A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, MAP, OPP, PAN, PBAP
 • PC Sync. Smart Switch (PC verzija)
OS
Android
Општи информации
 • Фактор на форма Tablet
Сензори
Brzinomer, Žiroskop, Geo magnetski senzor, Senzor prostora, RGB senzor svetla
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД, mm) 260.0 x 161.1 x 8.0
 • Тежина (g) 534
Батерија
 • Време на користење на интернет (3G) (часови) Do sati: 14
 • Време на користење на интернет (LTE) (часови) Do sati: 15
 • Време на користење на интернет (Wi-Fi) (часови) Do sati: 15
 • Време не репродуцирање видео (часови) Do sati: 15
 • Стандарден капацитет на батеријата (mAh) 7300
 • Отстранлива Ne
 • Време на репродуцирање аудио (часови) Do sati: 183
 • Време на зборување (3G WCDMA) (часови) Do sati: 51
Аудио и видео
 • Формат на видеорепродуцирање MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Резолуција на видеорепродуцирање FHD (1920 x 1080) @60fps
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Услуги и апликации
 • S-Voice Ne
 • Мобилен TV Ne

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.