Бренд

Ние прашавме,
вие одговоривте,
ние испорачавме

Вие ни кажавте што сакате кај вашиот телефон од соништата - Galaxy S21 FE 5G е нашиот одговор.
Еве ја приказната што стои зад изданието за обожавателите.

Колаж од три селфи, на кои се гледа жена со темна кадрава коса како пробува различни пози и прави различни изрази на лицето, насмеана пред камерата додека седи на подот од нејзината дневна соба. Колаж од три селфи, на кои се гледа жена со темна кадрава коса како пробува различни пози и прави различни изрази на лицето, насмеана пред камерата додека седи на подот од нејзината дневна соба.

Како трговска марка, ние постојано слушаме, учиме и се развиваме - исто како вас. А Galaxy S21 FE 5G е само еден пример за начинот на кој си ги ставивме вашите повратни информации на срце и создадовме телефон во кој ќе се заљубите. Ги задржавме работите што ги обожававте кај Galaxy S21 и специјално ја направивме секоја иновација за да се вклопи во вашиот свет. Без разлика дали го користите S21 FE 5G за истакнување на вашите приказни, за покажување на вашите фотографски вештини или за долготрајно играње, можете да бидете сигурни дека тој ви обезбедува сè што ви треба. Еве на кој начин го дизајниравме Galaxy S21 FE 5G за да вклучи сè што сакате, за да правите сè што сакате.

Функции што ви се допаѓаат

Super Steady? Режим на портрет? Ноќен режим? Space Zoom? Се разбира, ги задржавме вашите омилени и веќе пробани погодни функции на камерата за да го снимите секој момент што мора да го споделите. Без разлика дали се појавувате на следниот предизвик за танцување, правите уметнички селфи или постигнувате победнички удар во некој натпревар, можете да го доловите секој живописен детал.

4
Неколку Galaxy S21 FE 5G мобилни телефони поставени исправено во круг на бела позадина. Секој Galaxy S21 FE 5G е во различна боја, вклучувајќи Графитна, Лаванда, Маслинеста и Бела. Неколку Galaxy S21 FE 5G мобилни телефони поставени исправено во круг на бела позадина. Секој Galaxy S21 FE 5G е во различна боја, вклучувајќи Графитна, Лаванда, Маслинеста и Бела.
Лизгајте мазно, играјте брзо
Super Smooth 120Hz ја оптимизира стапката на освежување и обезбедува уште побрзо време на одговор на допир во режим на игра.³

Бои на телефони кои отскокнуваат

Знаеме дека вашите додатоци играат клучна улога во вашата лична естетика, па зошто и вашиот телефон да не освои поени за стил? Откако дознавме за вашите омилени бои, работевме и развивме нови нијанси за Galaxy S21 FE 5G, од суптилните, но шарени Маслинеста и Лаванда до класичните и ахроматски Графитна и Бела.² Со толку многу опции, можете да бидете сигурни дека ќе најдете онаа што зборува за вашето единствено расположение.

Сè само не обично

Носењето одлука за нов телефон може да изгледа како избор меѓу скапи врвни функции и задоволување со нешто помалку. Но, со Galaxy S21 FE 5G, не мора да правите компромис. Ги добивате вашите омилени функции на Galaxy S21 без да го олесните својот паричник. Благодарение на нашиот соработник број еден (сугестија: тоа сте вие), поставивме нов стандард за невообичаеното.

  • ¹30X Space Zoom вклучува 3x Hybrid Optic Zoom и 30x дигитален зум со технологија AI Super Resolution. Зумирањето повеќе од 3x може да предизвика одредено влошување на квалитетот на сликата.
  • ²Достапноста на бојата може да се разликува во зависност од земјата или операторот.
  • ³Поддршката за режимот на игра може да варира во зависност од апликацијата.

Време е да се навикнете на невообичаеното

Дозволете си професионализам со Galaxy S21 FE 5G. Направен за сите, но наменет за вас.

Прочитајте ги и овие приказни