Подгответе се за најубавото и најактивно годишно време со Samsung и Sport Vision. Купете еден од врвните Galaxy уреди кај овластените партнери на Samsung и, потоа, искористете попуст во вредност од 2.500 или 7.500 ден, кој го добивате во Sport Vision продавниците и web shop, за купување на облека, обувки и спортска опрема од врвни светски марки!Galaxy S20 серијата телефони го менува светот на фотографијата. Со резолуција од 64 дo 108 MP и снимање на 8K видео записи ќе креирате фантастични фотографии и видео записи. Со интелигентната батерија, моќниот процесор и огромниот простор за складирање на податоци - Galaxy S20 серијата води во сосема нов свет на мобилност.Galaxy Note10 и Note10+ претставуваат ново ниво на моќ и перформанси. Со Galaxy Note10 и Note10+ ќе доживеете мобилно искуство кое во еден уред обединува компјутер, играчка конзола, филмска камера и интелигентно пенкало.

Новиот и револуционерен Z Flip е телефон со голем екран кој се преклопува и лесно влегува во џеб, со камера која е дизајнирана да функционира независно, и со двојна батерија која трае цел ден.Секој приватен или бизнис корисник кој во промотивниот период од 8 јуни до 28 јуни 2020* ќе купи кај продажните партнери на Samsung, наведени во Условите на оваа промоција, некои од Galaxy моделите S20, S20+, S20 Ultra, Note10, Note10+ или Z Flip добива попуст на купувањето во вредност од 7.500 ден за купување на облека, обувки и спортска опрема во Buzz, KIDS, Sport Reality, Sport Vision и Nike SHOP продавниците, како и во web shop на адреса www.sportvision.mk.Доколку се одлучите за Samsung Galaxy S10 серијата телефони ќе направите епски селфи фотографии, и не само тоа! Galaxy S10 серијата се истакнува со одлични перформанси - од infinity eкран до камера со која не морате да бидете професионален фотограф како би биле Вашите фотографии совршени.Со новата серија Galaxy A телефоните можете да снимате, стримирате или да си играте, затоа што Galaxy A71, A51 или A41 имаат сè што Ви треба, oд големиот екран до четирикратната камера и батеријата која трае цел ден.
Доколку во периодот од 8 до 28 јуни 2020 купите некој од Galaxy моделите S10 Lite, S10, S10+, S10e, Note10 Lite, A71, A51 или A41 добивате попуст на купување во вредност од 2.500 ден за купување на облека, обувки и спортска опрема во Buzz, KIDS, Sport Reality, Sport Vision и Nike SHOP продавниците, како и во web shop на адреса www.sportvision.mkЗа уште полесно вежбање и активности надвор, со врвните Galaxy уреди и најмодерната спортска гардероба и опрема од продавниците на Sport Vision, Ви препорачуваме и користење на апликацијата Samsung Health, која има подготвени видео совети на тренери со кои можете да дознаете сè за фитнесот и програмите за тренирање и да го дочекате летото во одлична форма!Со цел да го остварите правото на попуст, по превземање на купениот Galaxy модел предмет на оваа промоција** потребно е да се регистрирате во согласност со Правилата на промоцијата на следниот линк samsungisportvisionleto.mk Регистрацијата е можно да се изврши најдоцна до 05.07.2020. Купувањето во Buzz, KIDS, Sport Reality, Sport Vision и Nike SHOP продавниците, како и во web shop на адреса www.sportvision.mk потребно е да се изврши во периодот од 23 јуни до 20 август 2020. Крајниот датум за испраќање на код за попуст е 20 јули 2020.**Galaxy модели од промоцијата: S20, S20+, S20 Ultra, Note10, Note10+, Z Flip, S10 Lite, Note10 Lite, S10, S10+, S10e, A71, A51 и A41.Промоцијата трае од 8.6.2020 дo 28.6.2020 или до истекот на залихите и важи во сите Buzz, KIDS, Sport Reality, Sport Vision и Nike SHOP продавници, како и во web shop на адреса www.sportvision.mk За да го остварите правото на попуст, потребно е да се регистрирате на следниот линк samsungisportvisionleto.mkУсловите на промоцијата можете да ги пронајдете тука.

Посетете ги нашите овластени партнери


Регистрирајте го својот производ овде


Подгответе се за летото со Samsung и Sport Vision

Телефон за сите!

Galaxy A71 - сè што Ви треба од еден телефон

Со Galaxy A71 со екран од 6,7 инча добивате пореалистични бои во сè што гледате и работите - од играње игрички и гледање филмови до сурфање по интернет и мултитаскинг. Со мазниот и елегантен дизајн и заоблените рабови, Galaxy A71 ги задоволува сите естетски критериуми, а покрај тоа удобен е и за држење. Благодарение на главната камера од 64 MP, ултра широка од 123° и 12 MP, макрокамера од 5 MP и длабинска од 5 MP, A71 подготвен е за секоја прилика.

Телефон за сите! Телефон за сите!

Високо ниво на перформанси

Galaxy S10+ Повеќе перформанси со повеќе меморија

За корисниците кои бараат врвни перформанси Galaxy S10+ е идеален затоа што секоја спецификација - од екран и камера до меморија - е подигната на високо ниво. Galaxy S10+ поседува динамичен AMOLED eкран, со ултразвучен скенер на отпечаток на прст, и тој е прв паметен телефон со HDR10+ сертификат кој носи уживање во живописните дигитални содржини. Добивате и огромен простор за чување на податоци од 512GB дo 1TB, и можност за проширување дури до 1,5 TB.

Високо ниво на перформанси Високо ниво на перформанси

Oслободете го потенцијалот

Galaxy Note10 Lite - Дизајниран да биде убав како што е и паметен

Galaxy Note10 Lite се карактеризира со мајсторски осмислен дизајн, со метална рамка елегантно заоблена поради ергономска удобност. Infinity-O екран на моделот Note10 Lite поседува Full HD екран од 6,7 инча за да Ви овозможи поширока слика со помалку пречки. На екранот е вграден читач на отпечаток на прст кој овозможува дискретна безбедност моќна како сеф, а тука е и S Pen пенкалото кое Ви овозможува да го ослободите Вашиот креативен потенцијал и да ја искористите силата на својот телефон.

Oслободете го потенцијалот Oслободете го потенцијалот

Висока резолуција

S20 Ultra - создаден за врвни фотографии

Galaxy S20 Ultra со неверојатно висока резолуција од 108 MP претставува револуција помеѓу мобилните уреди и Ви овозможува милиони пиксели со кои прв пат можете да зумирате и да видите детали кои до сега биле невидливи, за твоите врвни креирани совршени фотографии.

Висока резолуција Висока резолуција

Meморија за помнење

Galaxy S20+ со меморија која чува и помни многу нешта

Galaxy S20+ содржи моќна камера како и многу вградена меморија каде можете да ги чувате своите фотографии и видео снимки во висока резолуција. Меморијата можете да ја проширите со microSD картичка, така да добиете уште повеќе меморија за чување на стотина илјади фотографии.

Meморија за помнење Meморија за помнење

Револуционерен преклоп

Z Flip - Mинимални димензии за максимален ефект!

Teлефон со голем екран кој се преклопува и лесно влегува во џеб, со револуционерно флексибилно стакло, камера која е дизајнирана да функционира независно, и двојна батерија која трае цел ден. Galaxy Z Flip е телефон со извонреден дизајн кој се склопува во изненадувачки мали димензии. Големиот Infinity Flex екран обезбедува цели 6,7 инча неверојатно визуелно искуство со неверојатен квалитет на бои.

Револуционерен преклоп Револуционерен преклоп