Galaxy A21s

SM-A217FZKNEUF

4.0 (55)
 • Неверојатен екран како во кино
 • Неверојатна камера Quad за да можеш да доловиш повеќе од глетката
 • Неверојатна батерија, со маратонска издржливост

Одбери боја

Боја :

Одбери број на SIM картички

Одбери меморија

 • Неверојатен екран како во кино
  Неверојатен екран
 • Неверојатна камера Quad за да можеш да доловиш повеќе од глетката
  Quad Camera System
 • Неверојатна батерија, со маратонска издржливост
  Батерија

Неверојатен екран како во кино

Нурни во големиот 6,5-инчен екран Infinity-O Display на Galaxy A21s. Широкиот формат на приказ го исполнува твојот екран со содржина од едниот до другиот раб на екранот. Гледај ги твоите омилени видеа, игри и преноси во живо на живописниот дисплеј HD+.

Неверојатен екран како во кино Неверојатен екран како во кино

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Мерено дијагонално, големината на екранот е 6,5 инчи како цел правоаголник и 6,5 инчи со заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и пресекот за камера.

Стилски изглед, удобно држење

Galaxy A21s има сјајна и холографска завршница што привлекува внимание. Благите облини овозможуваат лесно и безбедно држење кога се движиш низ екранот. Избери црна, бела, сина или црвена верзија која ќе одговара на твојот уникатен стил.

Стилски изглед, удобно држење Стилски изглед, удобно држење

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Неверојатна камера Quad за да можеш да доловиш повеќе од глетката

Премини на ултрависока резолуција со главната камера од 48 MP за фотографирање на јасни, чисти фотографии, и дење и ноќе. Со камерата Ultra Wide од 123° и 8 MP, можеш да фатиш повеќе од глетката. Избери ја надградената Macro-камера од 2 MP за усовршени фотографии одблиску, a со ефектите Live Focus на камерата Depth од 2 MP погрижи се предметот секогаш да се истакнува.

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Неверојатна камера Quad за да можеш да доловиш повеќе од глетката Неверојатна камера Quad за да можеш да доловиш повеќе од глетката

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Фати повеќе од глетката без да се поместиш

Сними го светот околу тебе со поширокото видно поле на ултрашироката камера. Со главната камера од 48 MP, твоето „стори“ ќе остане блескаво и јасно во текот на целиот ден.

*Images simulated for illustrative purposes.**Ultra wide experience (photo/video) is supported for rear camera only.
*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултраширок агол е поддржано само за задните камери.

Macro-камера којашто ги доловува деталите одблиску

Macro-камерата од 2 MP (40 mm) вградена во камерата Quad фотографира јасно и квалитетно, помагајќи ти да ги истакнеш ултрафините детали на фотографиите одблиску. Примени природно заднинско заматување за да го изолираш и истакнеш предметот кој го фотографираш.

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Карактеристиката Macro-камера е поддржана само за задните камери.

Macro-камера којашто ги доловува деталите одблиску Macro-камера којашто ги доловува деталите одблиску

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Карактеристиката Macro-камера е поддржана само за задните камери.

Камерата Depth го става предметот во центарот

Камерата Depth од 2 MP ти овозможува да ја контролираш длабочината на полето, пред и по сликањето. Го отстранува несаканиот заднински шум од фотографиите за тие да изгледаат попрофесионално.

*Сликите се симулирани за илустрација.
*Сликите се симулирани за илустрација.

Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание

Сакаш твоето „селфи“ да изгледа добро. За прекрасен дневен изглед, со предната камера од 13 MP на Galaxy A21s може да правиш чисти фотографии со висока резолуција. А, со фокусот Live, со кој се прави благо заматување на заднината, твоето лице е во центарот на вниманието.

*Сликите се симулирани за илустрација.

Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание

*Сликите се симулирани за илустрација.

Неверојатна батерија, со маратонска издржливост

Додека го живееш животот во целост, ти треба телефон којшто нема да се испразни. Со батеријата со капацитет од 5.000 mAh (типичнa)* можеш да пренесуваш во живо, да споделуваш содржини и да играш видеоигри. А, доколку батеријата почне да се празни, вклучи го и наполни го телефонот со опцијата за брзо полнење од 15 W.

Неверојатна батерија, со маратонска издржливост Неверојатна батерија, со маратонска издржливост

*Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4.900 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.

Овозможи си поголем простор за играње

Galaxy A21s има голем простор за складирање со брзо процесирање за да можеш да се фокусираш на моментот. Напреден процесор со осум јадра и до 3, 4/6 GB RAM овозможуваат непречени и ефикасни перформанси. Преземај повеќе и бриши помалку благодарение на внатрешната меморија од 32 GB/64 GB. Додај уште повеќе со microSD картичка од 512 GB.

Овозможи си поголем простор за играње Овозможи си поголем простор за играње

*Капацитетот на RAM и внатрешната меморија може да се разликуваат во зависност од земјата.**MicroSD картичката се продава одделно.***Вистинскиот простор за складирање може да се разликува во зависност од претходно инсталираниот софтвер.

Врвна безбедност. Заштити го она што ти е важно.

Вградена во хардверот и софтверот на телефонот од самиот почеток, платформата Samsung Knox го штити твојот телефон од моментот кога ќе се вклучи. За повеќеслојна безбедност, таа ги штити твоите најчувствителни информации од злонамерни софтвери и закани.

Врвна безбедност. Заштити го она што ти е важно. Врвна безбедност. Заштити го она што ти е важно.

Практична безбедност на мобилниот телефон

 • *Прецизноста на технологијата за препознавање лице може да се разликува во зависност од средината.
 • Со технологијата за препознавање лице на Galaxy A21s можеш лесно да го отклучиш телефонот и да ги заштитиш твоите податоци. Можеш да го отклучиш телефонот за секунда и да ги заштитиш личните податоци.

Секогаш тука за тебе, каде било, кога било

Уживај во мирот кога ќе одлучиш да купиш Galaxy смартфон. Интерактивната дијагностика и оптимизацијата на апликацијата Samsung Members го олеснуваат приспособувањето на перформансите на твојот уред, додека нашата корисничка поддршка ти овозможува да ги решиш проблемите кога ти е потребна дополнителна помош.

Секогаш тука за тебе, каде било, кога било Секогаш тука за тебе, каде било, кога било

*Достапните функции и карактеристики за апликацијата Samsung Members може да се разликуваат во зависност од земјата и уредот.**Сликите на уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Ти ја претставуваме новата серија на телефони што ѝ овозможуваат на денешната генерација да го прави она што другите не можат. Запознај го новиот Galaxy A. За сите да ја почувствуваат генијалноста.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Премини на новиот Galaxy A

Премини на новиот Galaxy A Премини на новиот Galaxy A

Спецификации

 • CPU-брзина 2GHz
 • Резолуција (Главен дисплеј) 720 x 1600 (HD+)
 • Тежина (g) 192
 • Време на репродуцирање аудио (часови) До 109

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Времетраењето на батеријата е на основа на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од прилагодувањето на уредот, начинот на користење и условите во кој уредот функционира.

*Мерено дијагонално, големината на екранот е 6,5 инчи како цел правоаголник и 6,5 инчи со заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и пресекот за камера.

*Карактеристиката Macro-камера е поддржана само за задните камери.

*Капацитетот на RAM и внатрешната меморија може да се разликуваат во зависност од земјата.**MicroSD картичката се продава одделно.***Вистинскиот простор за складирање може да се разликува во зависност од претходно инсталираниот софтвер.

*Достапните функции и карактеристики за апликацијата Samsung Members може да се разликуваат во зависност од земјата и уредот.

*Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4.900 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.