Galaxy A31

SM-A315GZKUEUF

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 113ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • Тенок однадвор, богат одвнатре
 • Фати повеќе од глетката без да се поместиш
 • Неверојатна батерија, со маратонска издржливост

Одбери боја

Боја :

Одбери меморија

 • Неверојатен екран како во кино
  Дисплеј Infinity-U
 • Неверојатна камера Quad за да можеш да доловиш повеќе од глетката
  Камера Multi Quad
 • Неверојатна батерија, со маратонска издржливост
  Батерија
&nbsp &nbsp

Неверојатен екран како во кино

Нурни во големиот 6,4-инчен екран Infinity-U Display на Galaxy A31. Широкиот формат на приказ го исполнува твојот екран со содржина од едниот до другиот раб на екранот. Гледај ги твоите омилени видеа, игри и преноси во живо на живописниот FHD+ Super AMOLED.

Неверојатен екран како во кино Неверојатен екран како во кино

*Сликите се симулирани за илустрација.**Екран Infinity Display: речиси без рамка, целиот преден дел од стакло, екран од раб до раб.***Мерено дијагонално, големината на екранот е 6,4" како цел правоаголник и 6,2" со заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и пресекот за камера.

Тенок однадвор, богат одвнатре

Сѐ што сакаш од еден телефон со тенок дизајн. Galaxy A31 има голема батерија од 5.000 mAh (типична) сместена во 8,6 mm тенко тело. Доаѓа во геометриски дизајн со сјаен финиш и совршено се вклопува во твојата рака. Избери помеѓу црна Prism Crush, бела Prism Crush, сина Prism Crush или црвена Prism Crush боја.

Тенок однадвор, богат одвнатре Тенок однадвор, богат одвнатре

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.**Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4.860 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.

Неверојатна камера Quad за да можеш да доловиш повеќе од глетката

Премини на ултрависока резолуција со главната камера од 48 MP за фотографирање на јасни, чисти фотографии, и дење и ноќе. Со камерата Ultra Wide од 123° и 8 MP, можеш да фатиш повеќе од глетката. Избери ја надградената Macro камера од 5 MP за усовршени фотографии одблиску, a со ефектите Live Focus на Depth камерата од 5 MP погрижи се предметот секогаш да се истакнува.

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Неверојатна камера Quad за да можеш да доловиш повеќе од глетката Неверојатна камера Quad за да можеш да доловиш повеќе од глетката

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Фати повеќе од глетката без да се поместиш

Сними го светот околу тебе со поширокото видно поле на ултрашироката камера. Со главната камера од 48 MP, твоето „стори“ ќе остане блескаво и јасно во текот на целиот ден.

 Wide angle  Wide angle
*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултраширок агол е поддржано само за задните камери.
 Ultra wide angle  Ultra wide angle
*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултраширок агол е поддржано само за задните камери.

Macro камера којашто ги доловува деталите одблиску

Macro камерата од 5 MP (40 mm) вградена во Quad камерата фотографира јасно и квалитетно, помагајќи ти да ги истакнеш ултрафините детали на фотографиите одблиску. Примени природно заднинско заматување (Bokeh) за да го изолираш и истакнеш предметот кој го фотографираш.

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Карактеристиката Macro Camera е поддржана само за задните камери.

Macro камера којашто ги доловува деталите одблиску Macro камера којашто ги доловува деталите одблиску

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Карактеристиката Macro Camera е поддржана само за задните камери.

Камерата Depth

Камерата Depth од 5 MP ти овозможува да ја контролираш длабочината на полето, пред и по сликањето. Го отстранува несаканиот заднински шум од фотографиите за тие да изгледаат попрофесионално.

 Live Focus On  Live Focus On
*Сликите се симулирани за илустрација.
 Live Focus Off  Live Focus Off
*Сликите се симулирани за илустрација.

Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание

Сакаш твоето „селфи“ да изгледа добро. За прекрасен дневен изглед, со предната камера од 20 MP на Galaxy A31 може да правиш чисти фотографии со висока резолуција. А, со фокусот Live, со кој се прави благо заматување на заднината, твоето лице е во центарот на вниманието.

*Сликите се симулирани за илустрација.

Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание

*Сликите се симулирани за илустрација.

Неверојатна батерија, со маратонска издржливост

Додека го живееш животот во целост, ти треба телефон којшто нема да се испразни. Со батеријата со капацитет од 5.000 mAh (типичнa)* можеш да пренесуваш во живо, да споделуваш содржини и да играш видеоигри. А, доколку батеријата почне да се празни, вклучи го и наполни го телефонот со опцијата за брзо полнење од 15 W.

Неверојатна батерија, со маратонска издржливост Неверојатна батерија, со маратонска издржливост

*Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4.860 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.

Овозможи си поголем простор за играње

Galaxy A31 има голем простор за складирање со брзо процесирање за да можеш да се фокусираш на моментот. Напреден процесор со осум јадра и до 4/6 GB RAM овозможуваат непречени и ефикасни перформанси. Преземај повеќе и бриши помалку благодарение на внатрешната меморија од 64 GB/128 GB. Додај уште повеќе со microSD картичка од 512 GB.

Овозможи си поголем простор за играње Овозможи си поголем простор за играње

*Капацитетот на RAM и внатрешната меморија може да се разликуваат во зависност од земјата.**Вистинскиот простор за складирање може да се разликува во зависност од претходно инсталираниот софтвер.

Game Booster ти дава предност

Доведи ги перформансите до максимум со Game Booster. Исклучи ги работите што ти го одземаат вниманието и подобри ги игрите со наменет интерфејс и лесно достапно мени. Frame Booster овозоможува графиката да има непрекинато, вистинско движење. И, играј најдобро што можеш, затоа што Game Booster го учи твојот начин на употреба за да може да ги оптимизира батеријата, температурата и меморијата.

Game Booster ти дава предност Game Booster ти дава предност

*Фотографиите од уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Врвна безбедност. Заштити го она што ти е важно.

Вградена во хардверот и софтверот на телефонот од самиот почеток, платформата Samsung Knox го штити твојот телефон од моментот кога ќе се вклучи. За повеќеслојна безбедност, таа ги штити твоите најчувствителни информации од злонамерни софтвери и закани.

Врвна безбедност. Заштити го она што ти е важно. Врвна безбедност. Заштити го она што ти е важно.

Отпечатокот од твојот прст е клучот

Galaxy A31 доаѓа со високотехнолошка биометриска автентикација. Скенерот за отпечаток на прст на екранот го препознава твојот уникатен отпечаток, така што ти си единствениот што може да притисне и отклучи со еден лесен потег.

Отпечатокот од твојот прст е клучот Отпечатокот од твојот прст е клучот

*Ако користиш заштита на екранот, провери дали преку неа може да се користи сензорот за отпечаток на прст на екранот.

Направен за фокусирање со помош на One UI

One UI ти помага да се фокусираш на она што ти е најважно. Хардверот и софтверот работат заедно, со лесно достапни содржини и карактеристики за да можеш да дојдеш до нив полесно. Користи го ноќниот режим за поудобно искуство во темница, а со јасниот и интуитивен екран користењето на твојот телефон ти станува навика.

Направен за фокусирање со помош на One UI Направен за фокусирање со помош на One UI

Секогаш тука за тебе, каде било, кога било

Уживај во мирот кога ќе одлучиш да купиш Galaxy смартфон. Интерактивната дијагностика и оптимизацијата на апликацијата Samsung Members го олеснуваат приспособувањето на перформансите на твојот уред, додека нашата корисничка поддршка ти овозможува да ги решиш проблемите кога ти е потребна дополнителна помош.

Секогаш тука за тебе, каде било, кога било Секогаш тука за тебе, каде било, кога било

*Достапните функции и карактеристики за апликацијата Samsung Members може да се разликуваат во зависност од земјата и уредот.**Сликите на уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Ја претставуваме серијата на телефони што ѝ овозможуваат на денешната генерација да го прави она што другите не можат. Запознај го новиот Galaxy A. За сите да ја почувствуваат генијалноста.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Премини на новиот Galaxy A

.

Премини на новиот Galaxy A Премини на новиот Galaxy A

Спецификации

 • Резолуција (Главен дисплеј) 1080 x 2400 (FHD+)
 • CPU-брзина 2GHz, 1.7GHz
 • Тежина (g) 185
 • Време на репродуцирање аудио (часови) До 97
 • Големина (Главен_Дисплеј) 162.1mm (6.4" полн правоаголник) / 158.7mm (6.2" со заоблени краеви)

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Времетраењето на батеријата е на основа на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од прилагодувањето на уредот, начинот на користење и условите во кој уредот функционира.

*Virtual Proximity Sensing: Сензори за информации за близина со употреба на софтвер без сензор за близина

* Измерено дијагонално, димензиите на екранот на Galaxy А31 се 162,1мм (6,4 ") кога се мерат како цврст правоаголник и 158,7мм (6,2") кога се земени предвид заоблените агли; вистинската видлива област е помала поради заоблените агли и отворите на фотоапаратот.

* Корисничката меморија е помала од вкупната меморија на уредот заради оперативниот систем што се користи за работа и функционалност на уредот. Достапната меморија на корисниците ќе варира во зависност од мобилниот оператор и новите надградби на оперативниот систем

* Мрежите поддржани од уредот може да се разликуваат во зависност од регионот и давателот на услугата.

* Типична вредност тестирана во надворешни лабораториски услови. Типична вредност е проценетата средна вредност, земајќи ја предвид девијацијата на капацитетот на батеријата кај примероците од батеријата тестирани според IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4860 mAh. Вистинскиот век на траење на батеријата може да варира во зависност од мрежната околина, моделите на употреба и други фактори.