Galaxy A32

SM-A325FLVGEUC

Одбери боја

Одбери меморија

 • Генијален екран, непречено лизгање
  Генијален екран, непречено лизгање
 • Генијална камера, фати го секој детаљ
  Систем со повеќе камери
 • Генијална батерија, трае два дена¹
  Генијална батерија, трае два дена
Galaxy A32 Galaxy A32

*Фотографијата е симулирана.**Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Генијален екран, непречено лизгање

Твоите очи ќе уживаат со живописните детали со FHD+ Super AMOLED дисплејот, којшто достигнува 800 нити¹ за јасност дури и на силна дневна светлина. Eye Comfort Shield² ја намалува сината светлина, а карактеристиката за навистина фино лизгање Real Smooth прави глетката да биде фина, без разлика дали играш или лизгаш. Сè за пространиот 6,4-инчен Infinity-O дисплеј.

Генијален екран, непречено лизгање Генијален екран, непречено лизгање

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Мерено дијагонално, големината на екранот е 6,4 инчи како цел правоаголник и 6,2 инчи со заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и отворот за камера.1. Ако адаптивното осветлување е вклучено во поставките. Кога дисплејот е изложен на над 20,000 лукси кои ги препознава сензорот за светлина на телефонот, како на пример во опкружување со силно амбиентално осветлување или директна сончева светлина, тогаш осветлувањето може да се зголеми до 800 нити. Вредностите за осветлувањето кои ги мери сензорот може да се разликуваат во зависност од аголот на светлината.2. Дисплејот на Galaxy A32 (SM-A325) доби сертификат за грижа за видот од страна на SGS врз основа на неговата способност да ги намали штетните влијанија на сината светлина. Сертификатот може да се најде на https://www.sgs.com.

Минималистички дизајн за впечатлив стил

Почувствувај го елегантниот дизајн со благо заоблени рабови на неверојатниот Galaxy A32. Со препознатливиот дизајн на камера и сјајниот финиш на задниот дел, овој телефон не само што се истакнува — туку и поставува нов стандард. Избери од четири впечатливи бои: Црна, бела, синаи виолетова.

Минималистички дизајн за впечатлив стил Минималистички дизајн за впечатлив стил

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Генијална камера, фати го секој детаљ

Камерата со повеќе објективи на Galaxy A32 ги носи сликите на следното ниво. Премини на ултрависока резолуција со главната камера од 64 MP за фотографирање на јасни, чисти фотографии во текот на денот. Прошири го аголот на гледање со широкоаголната камера. Приспособи го фокусот со Depth Camera или доближи се до деталите со Macro Camera.

Генијална камера, фати го секој детаљ Генијална камера, фати го секој детаљ

Ултраширока камера за ултраважни моменти

Слично како човечкото око, ултрашироката камера од 8 MP го гледа светот под агол од 123 степени, додавајќи повеќе перспектива на сè што снимаш.

Широк агол Широк агол
*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултраширок агол е поддржано само за задните камери.
Ултра широк агол Ултра широк агол
*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултраширок агол е поддржано само за задните камери.

Macro Camera ги доловува и најситните детали

Пријди поблиску со Macro Camera од 5 MP и откриј ги ултрафините детали на сликата. На твоите слики им додава природен „bokeh“ ефект со што го истакнува она што го сликаш од заднината.

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Карактеристиката Macro Camera е поддржана само за задните камери.

Macro Camera ги доловува и најситните детали Macro Camera ги доловува и најситните детали

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Карактеристиката Macro Camera е поддржана само за задните камери.

Стави го фокусот во преден план со Depth Camera

Depth Camera од 5 MP ти овозможува да ја контролираш длабочината на полето во твоите слики. Со еден едноставен допир можеш фино да го приспособиш затемнувањето на заднината зад она што го сликаш за да добиеш квалитетни портрети што навистина се издвојуваат од другите.

Портрет вклучен Портрет вклучен
*Сликите се симулирани за илустрација.
Портрет исклучен Портрет исклучен
*Сликите се симулирани за илустрација.

Предна камера, впечатливи „селфи“ фотографии

Позирај и направи воодушевувачки „селфи“ фотографии со предната камера од 20 MP на Galaxy A32. Истакни ги јасните детали или замати ја заднината со bokeh ефектот за твоите „селфи“ фотографии да се претворат во самопортрети.

*Сликите се симулирани за илустрација.

Предна камера, впечатливи „селфи“ фотографии Предна камера, впечатливи „селфи“ фотографии

*Сликите се симулирани за илустрација.

Генијална батерија, трае два дена¹

Батеријата од 5.000 mAh (типична)² ти дава повеќе време да го правиш она што го сакаш — стриминг, споделување, гејминг и многу повеќе. Управувањето овозможено со AI детектира и приспособува според твоите навики на користење за батеријата да трае подолго. А со адаптивното брзо полнење од 15 W, Galaxy A32 брзо ја надополнува батеријата.

Генијална батерија, трае два дена¹ Генијална батерија, трае два дена¹

1. Проценето според профилот на употреба на просечен/типичен корисник Независно проценето од страна на Strategy Analytics во Обединетото Кралство во периодот 20.1.2021-31.1. со верзии за пред-издавање на SM-A725, SM-A525, SM-A526, SM-A325, SM-A326 во стандардни услови со користење на мрежите LTE и 5G Sub6 (НЕ Е тестирано во 5G mmWave мрежа). Реалното времетраење на батеријата се разликува во зависност од мрежната средина, користените функции и апликации, зачестеноста на повици и пораки, бројот на полнења на батеријата и многу други фактори.2. Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4.860 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.

Генијален перформанс за да направиш повеќе одеднаш

Без разлика дали си сконцентриран на една задача или повеќе задачи одеднаш, Galaxy A32 ги подобрува перформансите благодарение на подобрениот Осмојадрен процесор и меморија до 4 GB / 6 GB /8 GB RAM. Складирај повеќе и бриши помалку благодарение на внатрешната меморија од 64 GB/128 GB. А ако тоа не е доволно, додај до 1 TB со microSD картичката.

Генијален перформанс за да направиш повеќе одеднаш Генијален перформанс за да направиш повеќе одеднаш

*Фотографиите од уредот и екранот се симулирани за илустрација.**Компатибилноста со Game Booster може да се разликува во зависност од играта.

Заштити го она што ти е важно

Платформата Samsung Knox, вградена во хардверот и софтверот на телефонот од самиот почеток, го штити твојот телефон од моментот кога ќе се вклучи. За повеќеслојна безбедност, таа ги штити твоите најчувствителни информации од злонамерни софтвери и закани.

Заштити го она што ти е важно Заштити го она што ти е важно

*Архитектура за мерење интегритет базирана врз TrustZone.

Заштити со едноставен допир

Сензорот за отпечаток од прст на екранот на Galaxy A32 го препознава твојот единствен отпечаток од прстот, овозможувајќи ти лесен и безбеден начин да го заклучиш телефонот. А со услугите за биометриска автентикација Samsung Pass, твојот отпечаток од прстот овозможува побрз, побезбеден начин на автентикација за најава на некоја апликација или веб-локација.

Заштити со едноставен допир Заштити со едноставен допир

*Опцијата Web log-in na Samsung Pass е достапна само во Samsung Internet.**Компатибилноста и достапноста на функциите и карактеристиките Samsung Pass може да се разликува во зависност од апликациите.

Оптимизиран за да ти олесни

Уживај во финото движење и воодушевувачкиот дизајн со One UI. Оптимизирано за секоја големина на екран, ти дозволува да се фокусираш на она што е важно на пријатен и интуитивен начин. One UI ти овозможува да го приспособиш телефонот за да ти одговара тебе, така што целосно ќе уживаш во пријатното Galaxy доживување.

*Достапноста на карактеристики, апликации и услуги на One UI може да се разликува во зависност од уредот, верзијата на оперативниот систем и земјата.**Сликата од уредот и екранот е симулирана за илустрација.

Оптимизиран за да ти олесни Оптимизиран за да ти олесни

*Достапноста на карактеристики, апликации и услуги на One UI може да се разликува во зависност од уредот, верзијата на оперативниот систем и земјата.**Сликата од уредот и екранот е симулирана за илустрација.

Оптимизиран за да ти олесни

Уживај во финото движење и воодушевувачкиот дизајн со One UI. Оптимизирано за секоја големина на екран, ти дозволува да се фокусираш на она што е важно на пријатен и интуитивен начин. One UI ти овозможува да го приспособиш телефонот за да ти одговара тебе, така што целосно ќе уживаш во пријатното Galaxy доживување.

*Достапноста на карактеристики, апликации и услуги на One UI може да се разликува во зависност од уредот, верзијата на оперативниот систем и земјата.**Сликата од уредот и екранот е симулирана за илустрација.

Оптимизиран за да ти олесни Оптимизиран за да ти олесни

*Достапноста на карактеристики, апликации и услуги на One UI може да се разликува во зависност од уредот, верзијата на оперативниот систем и земјата.**Сликата од уредот и екранот е симулирана за илустрација.

Одлично Android™ искуство, секогаш

Преземи ги најновите Google апликации на Android OS, целосно поддржани на твојот Galaxy A32.

*Достапноста на Google апликации може да се разликува во зависност од земјата или јазикот.**Google, Android, Google Play, YouTube и другите ознаки се трговски марки на Google LLC.

Одлично Android™ искуство, секогаш Одлично Android™ искуство, секогаш

*Достапноста на Google апликации може да се разликува во зависност од земјата или јазикот.**Google, Android, Google Play, YouTube и другите ознаки се трговски марки на Google LLC.

Користи ги своите Galaxy Buds Pro за да го подобриш своето Galaxy A32 доживување

Користи ги своите Galaxy Buds Pro за да го подобриш своето Galaxy A32 доживување Користи ги своите Galaxy Buds Pro за да го подобриш своето Galaxy A32 доживување

*Galaxy Buds Pro се продаваат одделно.

Лесно пронајди ги своите Galaxy Buds Pro со помош на SmartThings Find

*Сите уреди мора да бидат регистрирани со SmartThings за да добиваат паметни известувања. Потребна е најава на корисничка сметка на Samsung, поврзување на Wi-Fi или мобилен интернет и потребно е да се конфигурираат поставките во апликацијата SmartThings Find.

Лесно пронајди ги своите Galaxy Buds Pro со помош на SmartThings Find Лесно пронајди ги своите Galaxy Buds Pro со помош на SmartThings Find

*Сите уреди мора да бидат регистрирани со SmartThings за да добиваат паметни известувања. Потребна е најава на корисничка сметка на Samsung, поврзување на Wi-Fi или мобилен интернет и потребно е да се конфигурираат поставките во апликацијата SmartThings Find.

Секогаш тука за тебе, каде било, кога било

Уживај во мирот кога ќе одлучиш да купиш Galaxy смартфон. Интерактивната дијагностика и оптимизацијата на апликацијата Samsung Members го олеснуваат приспособувањето на перформансите на твојот уред, додека нашата корисничка поддршка ти овозможува да ги решиш проблемите кога ти е потребна дополнителна помош.

Секогаш тука за тебе, каде било, кога било Секогаш тука за тебе, каде било, кога било

*Достапните функции и карактеристики за апликацијата Samsung Members може да се разликуваат во зависност од земјата и уредот.**Сликите на уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Запознај го новиот Galaxy A. За сите да ја почувствуваат генијалноста.

Запознај го новиот Galaxy A. За сите да ја почувствуваат генијалноста. Запознај го новиот Galaxy A. За сите да ја почувствуваат генијалноста.

Спецификации

 • Процесор 2GHz, 1.8GHz
 • Тежина (g) 184
 • Време на репродуцирање аудио (часови) До 93

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Времетраењето на батеријата е на основа на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од прилагодувањето на уредот, начинот на користење и условите во кој уредот функционира.

*Мерено дијагонално, големината на екранот е 6,4 инчи како цел правоаголник и 6,2 инчи со заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и отворот за камера.

*Ако адаптивното осветлување е вклучено во поставките. Кога дисплејот е изложен на над 20,000 лукси кои ги препознава сензорот за светлина на телефонот, како на пример во опкружување со силно амбиентално осветлување или директна сончева светлина, тогаш осветлувањето може да се зголеми до 800 нити. Вредностите за осветлувањето кои ги мери сензорот може да се разликуваат во зависност од аголот на светлината.

*Дисплејот на Galaxy A32 (SM-A325) доби сертификат за грижа за видот од страна на SGS врз основа на неговата способност да ги намали штетните влијанија на сината светлина. Сертификатот може да се најде на https://www.sgs.com.

* Проценето според профилот на употреба на просечен/типичен корисник Независно проценето од страна на Strategy Analytics во Обединетото Кралство во периодот 20.1.2021-31.1. со верзии за пред-издавање на SM-A725, SM-A525, SM-A526, SM-A325, SM-A326 во стандардни услови со користење на мрежите LTE и 5G Sub6 (НЕ Е тестирано во 5G mmWave мрежа). Реалното времетраење на батеријата се разликува во зависност од мрежната средина, користените функции и апликации, зачестеноста на повици и пораки, бројот на полнења на батеријата и многу други фактори.

*Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4.860 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори

*Вистинскита меморија за складирање може да се разликува во зависност од претходно инсталираниот софтвер.

*Корисничката меморија е помала од вкупната меморија на уредот заради оперативниот систем што се користи за работа и функционалност на уредот. Достапната меморија на корисниците ќе варира во зависност од вашиот оператор и надградбите на оперативниот систем