Galaxy A51 (Dual SIM)

SM-A515FZBVEUF

 • Видете ја целата глетка на дисплејот Infinity-O
 • Quad камерата ти овозможува да фотографираш со поширока перспектива
 • Фати повеќе од глетката без да се поместиш

Одбери боја

Боја :

Одбери меморија

 • Видете ја целата глетка на дисплејот Infinity-O
  01. Дисплеј Infinity-О
 • Дизајниран за префинето ниво на стил и комфор
  02. Дизајн на уредот
 • Quad камерата ти овозможува да фотографираш со поширока перспектива
  03. Задна камера
Призма сина

Вистинска иновација за секого

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО Galaxy A51 ВО ПОГЛЕД ОД 360 СТЕПЕНИ

Galaxy A51 Призма сина
Призма црна

Вистинска иновација за секого

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО Galaxy A51 ВО ПОГЛЕД ОД 360 СТЕПЕНИ

Galaxy A51 Призма црна
Призма бела

Вистинска иновација за секого

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО Galaxy A51 ВО ПОГЛЕД ОД 360 СТЕПЕНИ

Galaxy A51 Призма бела

Голем екран. Ниска цена.

Дисплејот Infinity-O на A51 ја оптимизира визуелната симетрија. На 6,5" FHD+ дисплејот со широк екран сега можеш да играш видеоигри, да гледаш содржини, да сурфаш и да вршиш повеќе работи истовремено без прекин - сето тоа овозможено од технологијата Super AMOLED. Уживај во искуството со твојот паметен телефон чијашто рамка може да се минимизира, а секој инч на екранот да се максимизира.

Видете ја целата глетка на дисплејот Infinity-O Видете ја целата глетка на дисплејот Infinity-O

*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.**Екран Infinity Display: речиси без рамка, целиот преден дел од стакло, екран од раб до раб.***Мерено дијагонално, големината на екранот е 6,5" како цел правоаголник и 6,3" со заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и пресекот за камера.

Дизајниран за префинето ниво на стил и комфор

Ритмичната шара на темата на дизајнот на А51 доаѓа во глатки и елегантни пастелни нијанси, вклучувајќи и Prism Crush црна, бела, сина и розева. Финишот со првокласен сјај е совршена стилска финеса на елегантното и тенко тело, совршено комбинирајќи ги стилот и удобноста в рака.

Дизајниран за префинето ниво на стил и комфор Дизајниран за префинето ниво на стил и комфор

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Прекрасна Quad камера за да снимате уште повеќе

Премини на ултра висока резолуција со главната камера од 48 MP за фотографирање на јасни, чисти фотографии, и дење и ноќе. Со Ultra Wide камерата од 123° и 12 MP, можеш да фатиш повеќе од глетката. Избери ја надградената Macro камера од 5 MP за усовршени фотографии одблиску, a со ефектите Live Focus на Depth камерата од 5 MP погрижи се предметот секогаш да се истакнува.

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Quad камерата ти овозможува да фотографираш со поширока перспектива Quad камерата ти овозможува да фотографираш со поширока перспектива

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.