Galaxy A20s

SM-A207FZBDEUF

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 112ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • Голем дисплеј за повеќе забава
 • Тројна камера за секоја слика да се истакнува
 • Ултраширока камера за поголема перспектива

Одбери боја

Боја :

Одбери меморија

 • A big display for big fun
  01. Infinity V-display
 • Тројна камера за секоја слика да се истакнува
  03. Тројна камера
 • Ултраширока камера за поголема перспектива
  04. Ултраширока камера

Голем дисплеј за повеќе забава

Кога патувате во нови светови, видео-блогови и игри, поголемиот екран на Galaxy A20s го прави доживувањето уште поубаво. Неговиот 6,5 инчен дисплеј Infinity-V кој се протега од крај до крај, ги претвора секојдневните искуства од добри во неверојатни.

Голем дисплеј за повеќе забава Голем дисплеј за повеќе забава

*Сликите се симулирани за илустрација.**Infinity-V Display: речиси без рамка, целосно предно стакло, екран од раб до раб.***Екранот е измерен дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Големината на екранот е 6,5 инчи како цел правоаголник и 6,4 инчи со заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и дупката за камера.

Сјајна задна страна која е удобна за држење

Телефон со сјајна задна страна и благи облини. Galaxy A20s совршено се вклопува во твојата дланка за веднаш да почувствуваш колку е удобен за држење. Доаѓа во црна, сина, црвена или зелена боја — изборот е твој.

Сјајна задна страна која е удобна за држење Сјајна задна страна која е удобна за држење

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Тројна камера за секоја слика да се истакнува

Тројната камера од 13 MP, заедно со камерата Depth од 5 MP и камерата Ultra Wide од 8 MP ги прави сите моменти посебни. Камерата Depth го истакнува она што го сликаш, додека камерата Ultra Wide може да фати агол од 120 степени, за да ги собере сите вредни спомени. За секојдневните моменти да бидат чисти и јасни.

Тројна камера Тројна камера

Ултраширока камера за поголема перспектива

Долови повеќе со ултрашироката камера. Широкиот агол од 77 степени и ултраширокиот агол од 120 степени ти овозможуваат да сликаш онака како што гледаш, за да не пропуштиш ништо од таму каде што стоиш. Сега е уште полесно да добиеш одлична панорамска глетка.

*Сликите се симулирани за илустрација.**Фотографии и видео-записи под ултраширок агол се поддржани само на задната камера.
*Сликите се симулирани за илустрација.

Камера која го истакнува тоа што го сликаш

Камерата Depth од 5 MP ти овозможува да ја контролираш длабочината на полето, пред и по сликањето. Напредната Depth камера го отстранува несаканиот заднински шум од фотографиите за тие да изгледаат попрофесионално.

*Сликите се симулирани за илустрација.
*Сликите се симулирани за илустрација.

Камера со која ќе бидеш во центарот на вниманието

Сега ја имаш камерата, искористи го моментот да станеш ѕвезда. Предната камера од 8 MP на Galaxy A20s прави прекрасни „селфи“ фотографии, а опцијата Live Focus благо ја заматува заднината за ти да се истакнеш на фотографијата.

*Сликите се симулирани за илустрација.

Камера со која ќе бидеш во центарот на вниманието Камера со која ќе бидеш во центарот на вниманието

*Сликите се симулирани за илустрација.

Перформанси за побрза и непречена работа

Моќниот процесор Octa-core и меморијата RAM од 3 GB/4 GB се одлични за твоите игри со богата графика и за преноси во живо со голема брзина. Со внатрешната меморија од 32/64 GB и надворешната меморија до најмногу 512 GB, имаш многу простор за стримање, преземање и објавување.

Перформанси за побрза и непречена работа Перформанси за побрза и непречена работа

*Капацитетот на RAM и внатрешната меморија може да се разликуваат во зависност од земјата или регионот.**Вистинскиот простор за складирање може да се разликува во зависност од претходно инсталираниот софтвер.***MicroSD картичката се продава одделно.

Моќ приспособена на твоето секојдневие

Секој ден правиш еден куп работи, затоа ти треба телефон кој трае. Батеријата од 4000 mAh (типична)* и технологијата за брзо полнење од 15 W на Galaxy A20s ти го овозможуваат тоа. Споделувај содржина со пријателите, гледај преноси и прави сѐ што сакаш на телефон кој трае.

Моќ приспособена на твоето секојдневие Моќ приспособена на твоето секојдневие

Секој ден правиш еден куп работи, затоа ти треба телефон кој трае. Батеријата од 4000 mAh (типична)* и технологијата за брзо полнење од 15 W на Galaxy A20s ти го овозможуваат тоа. Споделувај содржина со пријателите, гледај преноси и прави сѐ што сакаш на телефон кој трае.

Практична безбедност на мобилниот телефон

 • *Сликите се симулирани за илустрација.**Достапноста на оваа услуга може да се разликува во зависност од земјата
 • *Сликите се симулирани за илустрација.**Достапноста на оваа услуга може да се разликува во зависност од земјата.

Интуитивен дизајн за лесна употреба

One UI Core ти помага да се фокусираш на она што ти е најважно. Хардверот и софтверот работат усогласено за да ја имаш на дофат сета содржина и сите функции. Ноќниот режим ти помага полека да го испратиш денот, претворајќи се во темен режим за да не ги напрегаш очите.

Интуитивен дизајн за лесна употреба Интуитивен дизајн за лесна употреба

*Достапноста на карактеристики, апликации и услуги на One UI Core може да се разликува во зависност од уредот, верзијата на оперативниот систем и земјата.**Сликите на уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Со наша помош, одржувај го твојот уред во врвна состојба

Уживај во мирот кога ќе одлучиш да купиш Galaxy смартфон. Интерактивната дијагностика и оптимизацијата на апликацијата Samsung Members го олеснуваат приспособувањето на перформансите на твојот уред, додека нашата корисничка поддршка ти овозможува да ги решиш проблемите кога ти е потребна дополнителна помош.

Со наша помош, одржувај го твојот уред во врвна состојба Со наша помош, одржувај го твојот уред во врвна состојба

*Достапните функции и карактеристики за апликацијата Samsung Members може да се разликуваат во зависност од земјата и уредот.**Уредот и сликата се симулирани за илустрација.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Ти ја претставуваме новата серија на телефони што ѝ овозможуваат на денешната генерација да го прави она што другите не можат. Запознај го новиот Galaxy A. Направен за новата ера на преносот во живо.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Надгради го твојот Galaxy Ј со нашите нови паметни телефони Galaxy A

Ги земавме работите што ги сакаш кај Ј за да создадеме подобра понуда - новиот Galaxy A. Види како е надграден Ј за да се приспособи на ерата на преносот во живо

Надгради го твојот Galaxy Ј со нашите нови паметни телефони Galaxy A Надгради го твојот Galaxy Ј со нашите нови паметни телефони Galaxy A

Спецификации

 • CPU-брзина 1.8GHz
 • Резолуција (Главен дисплеј) 720 x 1560 (HD+)
 • Тежина (g) 183

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Времетраењето на батеријата е на основа на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од прилагодувањето на уредот, начинот на користење и условите во кој уредот функционира.

*Мерено дијагонално, големината на екранот е 6,5 инчи како цел правоаголник и 6,4 инчи со заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и пресекот за камера.

*Карактеристиката Macro-камера е поддржана само за задните камери.

*Капацитетот на RAM и внатрешната меморија може да се разликуваат во зависност од земјата.**MicroSD картичката се продава одделно.***Вистинскиот простор за складирање може да се разликува во зависност од претходно инсталираниот софтвер.

*Достапните функции и карактеристики за апликацијата Samsung Members може да се разликуваат во зависност од земјата и уредот.

*Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4.000 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.