Galaxy A51 (Dual SIM)

SM-A515FZBVEUF
Боја Призма синаПризма сина
Меморија 128 GB
Уреди

The item is in the cart.

Видете ја целата глетка на дисплејот Infinity-O

01. Дисплеј Infinity-О

Дизајниран за префинето ниво на стил и комфор

02. Дизајн на уредот

Quad камерата ти овозможува да фотографираш со поширока перспектива

03. Задна камера

2.3GHz, 1.7GHz

CPU-брзина

ㅤ

Видете ја целата глетка на дисплејот Infinity-O

Дисплејот Infinity-O на A51 ја оптимизира визуелната симетрија. На 6,5" FHD+ дисплејот со широк екран сега можеш да играш видеоигри, да гледаш содржини, да сурфаш и да вршиш повеќе работи истовремено без прекин - сето тоа овозможено од технологијата Super AMOLED. Уживај во искуството со твојот паметен телефон чијашто рамка може да се минимизира, а секој инч на екранот да се максимизира.

Видете ја целата глетка на дисплејот Infinity-O

*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.**Екран Infinity Display: речиси без рамка, целиот преден дел од стакло, екран од раб до раб.***Мерено дијагонално, големината на екранот е 6,5" како цел правоаголник и 6,3" со заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и пресекот за камера.

Дизајниран за префинето ниво на стил и комфор

Ритмичната шара на темата на дизајнот на А51 доаѓа во глатки и елегантни пастелни нијанси, вклучувајќи и Prism Crush црна, бела, сина и розева. Финишот со првокласен сјај е совршена стилска финеса на елегантното и тенко тело, совршено комбинирајќи ги стилот и удобноста в рака.

Дизајниран за префинето ниво на стил и комфор

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Quad камерата ти овозможува да фотографираш со поширока перспектива

Премини на ултра висока резолуција со главната камера од 48 MP за фотографирање на јасни, чисти фотографии, и дење и ноќе. Со Ultra Wide камерата од 123° и 12 MP, можеш да фатиш повеќе од глетката. Избери ја надградената Macro камера од 5 MP за усовршени фотографии одблиску, a со ефектите Live Focus на Depth камерата од 5 MP погрижи се предметот секогаш да се истакнува.

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Quad камерата ти овозможува да фотографираш со поширока перспектива

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Фати повеќе од глетката без да се поместиш

Сними го светот околу тебе со поширокото видно поле на Ultra Wide камерата со широк опсег. Со главната камера од 48 MP, твоето „стори“ ќе остане блескаво и јасно во текот на целиот ден.

ㅤ
*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултра широк опсег е поддржано само за задните камери.

ㅤ
*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултра широк агол е поддржано само за задните камери.

Macro камера којашто ги доловува деталите одблиску

Macro камерата од 5 MP (40 mm) којашто е вградена во Quad камерата фотографира јасно и квалитетно, помагајќи ти да ги истакнеш ултра-фините детали на фотографиите одблиску. Примени и приспособи го природното заднинско заматување (Bokeh) за да го изолираш предметот кој го фотографираш и да го зголемиш визуелниот ефект.

*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.**Карактеристиката Macro камера е поддржана само за задните камери.

Macro камера којашто ги доловува деталите одблиску

*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.**Карактеристиката Macro камера е поддржана само за задните камери.

Фотографира глатко и стабилно, исто како професионалците

Galaxy A51 снима како професионална акциска камера, користејќи ја Ultra Wide камерата со ултра широк опсег и предвидувачкиот софтвер. Супер-стабилноста ти овозможува да снимаш одлични видеа во живо, дури и тогаш кога патувањето ти е авантура.

Фотографира глатко и стабилно, исто како професионалците

*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.**Резултатите може да се разликуваат во зависност од условите при фотографирање кои вклучуваат повеќе предмети, предмети кои се надвор од фокус или предмети кои се движат.***Аголот на гледање на Ultra Wide камерата е приспособен за „селфи“ .****Не поддржува функција за зумирање. Опцијата за стабилизирање на фотографијата може да се разликува во зависност од светлината.*****Достапен е единствено при фотографирање со Ultra Wide камерата во Full HD.

Depth камерата

Depth камерата од 5 MP ти овозможува да ја контролираш длабочината на полето, пред и по сликањето. Напредната Depth камера од 5 MP го отстранува несаканиот заднински шум од фотографиите за тие да изгледаат попрофесионално.

ㅤ
*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.

ㅤ
*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.

Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание

Сакаш твоето „селфи“ да изгледа добро. За прекрасен дневен изглед, предната камера од 32 MP на Galaxy A51 ти дава чисти фотографии со висока резолуција. А со фокусот за „селфи“, со кој се прави благо заматување на позадината, твоето лице е во центарот на вниманието.

*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.

Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание

*Фотографиите се симулирани за потребите за илустрирање.

Моќност што те тера да продолжиш

Додека го живееш животот во целост, ти треба телефон којшто нема да се испразни. Со батеријата со капацитет од 4000 mAh (типичнa)* можеш да пренесуваш во живо, да споделуваш содржини и да играш видеоигри. А, доколку батеријата почне да се празни, вклучи го и наполни го телефонот со опцијата за брзо полнење од 15 W.

Моќност што те тера да продолжиш

*Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 3890 mAh. Реалното време на траење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежното опкружување, начинот на употреба и други фактори.

Овозможи си поголем простор за играње

Galaxy A51 има голем простор за складирање со брзо процесирање за да можеш да се фокусираш на моментот. Напреден процесор со осум јадра и до 4 GB RAM овозможуваат непречени и ефикасни перформанси. Преземај повеќе и бриши помалку благодарение на интерната меморија од 128 GB.

Овозможи си поголем простор за играње

*Капацитетот на RAM и интерната меморија може да се разликуваат во зависност од земјата.**Вистинскиот простор за складирање може да се разликува во зависност од претходно инсталираниот софтвер.

Game Booster ти дава предност

Доведи ги перформансите на максимум со Game Booster. Исклучи ги работите што ти го одземаат вниманието и подобри ги игрите со наменет интерфејс и лесно достапно мени. Frame Booster овозоможува графиката да има непрекинато, вистинско движење. И, играј најдобро што можеш, затоа што Game Booster го учи твојот начин на употреба за да може да ги оптимизира батеријата, температурата и меморијата.

Game Booster ти дава предност

Врвна безбедност достапна за сите

Вграден во хардверот и софтверот на телефонот од самиот почеток, Samsung Knox го штити твојот телефон од моментот кога ќе се вклучи. За повеќеслојна безбедност, Knox ги штити твоите најчувствителни информации од злонамерни софтвери и закани.

Врвна безбедност достапна за сите

Твојот отпечаток на прст е клучот

Galaxy A51 доаѓа со високотехнолошка биометриска автентикација. Скенерот за отпечаток на прст на екранот го препознава твојот уникатен отпечаток, така што ти си единствениот што може да притисне и отклучи со еден лесен потег.

Твојот отпечаток на прст е клучот

*Ако користиш заштита на екранот, провери дали преку неа може да се користи сензорот за отпечаток на прст на екранот.

Направи повеќе со Bixby

  • *Опцијата Driving Routine на карактеристиката Bixby Routines е единствено достапна за автомобили со опција за Bluetooth поврзување. **Потребно е да имате пристап до Samsung корисничка сметка и да прифатите корисничка услуга, пред да почнете да ја користите услугата која се заснова врз анализа на навиките на употреба. ***Достапноста на услугите може да се разликува во зависност од земјата или уредот; корисничкиот интерфејс може да се менува и разликува во зависност од уредот; достапноста на Bixby карактеристиките и провајдерите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата; сите информации, содржини, слики или резултати од овденаведените проби се обезбедени од трети страни и таквите содржини може да не ги отсликуваат точно последните ажурирани информации. ****Bixby препознава одредени јазици и одредени акценти/дијалекти; достапноста на Bixby услугите, карактеристиките и провајдерите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата или јазикот; потребни се податоци/Wi-Fi поврзување за целосно функционирање на Bixby карактеристиките.
  • *Опцијата Driving Routine на карактеристиката Bixby Routines е единствено достапна за автомобили со опција за Bluetooth поврзување. **Потребно е да имате пристап до Samsung корисничка сметка и да прифатите корисничка услуга, пред да почнете да ја користите услугата која се заснова врз анализа на навиките на употреба. ***Достапноста на услугите може да се разликува во зависност од земјата или уредот; корисничкиот интерфејс може да се менува и разликува во зависност од уредот; достапноста на Bixby карактеристиките и провајдерите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата; сите информации, содржини, слики или резултати од овденаведените проби се обезбедени од трети страни и таквите содржини може да не ги отсликуваат точно последните ажурирани информации. ****Bixby препознава одредени јазици и одредени акценти/дијалекти; достапноста на Bixby услугите, карактеристиките и провајдерите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата или јазикот; потребни се податоци/Wi-Fi поврзување за целосно функционирање на Bixby карактеристиките.

Направен за фокусирање

One UI ти помага да се фокусираш на она што ти е најважно. Хардверот и софтверот работат заедно, со лесно достапни содржини и карактеристики за да можеш да дојдеш до нив полесно. Користи го ноќниот режим за поудобно искуство во темница, а со јасниот и интуитивен екран користењето на твојот телефон ти станува навика.

Направен за фокусирање

*Достапноста на карактеристики, апликации и услуги на One UI може да се разликува во зависност од уредот, верзијата на оперативниот систем и земјата. **Сликите на уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Со наша помош, одржувај го твојот уред во врвна состојба

Уживај во мирот кога ќе одлучиш да купиш Galaxy смартфон. Интерактивната дијагностика и оптимизацијата на апликацијата Samsung Members го олеснуваат приспособувањето на перформансите на твојот уред, додека нашата корисничка поддршка ти овозможува да ги решиш проблемите кога ти е потребна дополнителна помош.

Со наша помош, одржувај го твојот уред во врвна состојба

*Достапните функции и карактеристики за апликацијата Samsung Members може да се разликуваат во зависност од земјата и уредот. **Сликите на уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Ти ја претставуваме новата серија на телефони што ѝ овозможуваат на денешната генерација да го прави она што другите не можат. Запознај го новиот Galaxy A. Направен за новата ера на преносот во живо.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Надгради го твојот Galaxy Ј со нашите нови паметни телефони Galaxy A

Ги земавме работите што ги сакаш кај Ј за да создадеме подобра понуда - новиот Galaxy A. Види како Ј е надграден за да се прилагоди на ерата на преносот во живо.

Надгради го твојот Galaxy Ј со нашите нови паметни телефони Galaxy A
  • 2.3GHz, 1.7GHz CPU-брзина
  • 1080 x 2400 (FHD+) Резолуција (Главен дисплеј)
  • 172 Тежина (g)
  • До 87 Време на репродуцирање аудио (часови)

Како да користам мемориска картичка на мојот паметен телефон?

Како да користам мемориска картичка на мојот паметен телефон?погледни го одговорот

Како да управувате со апликации на вашиот паметен телефон Galaxy

Како да управувате со апликации на вашиот паметен телефон Galaxyпогледни го одговорот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање

Како се совпаѓа едно со друго

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Времетраењето на батеријата е на основа на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од прилагодувањето на уредот, начинот на користење и условите во кој уредот функционира.

* Корисничката меморија е помала од вкупната меморија на уредот заради оперативниот систем што се користи за работа и функционалност на уредот. Достапната меморија на корисниците ќе варира во зависност од вашиот оператор и надградбите на оперативниот систем
* Мрежите поддржани од вашиот уред може да се разликуваат според регионот и давателот на услуги.
* Типична вредност тестирана во лаборатории на трети лица. Типична вредност претставува проценета просечна вредност со оглед на отстапувањето на капацитетот на батеријата меѓу примероците од батеријата тестирани под IEC 61960. Проценетата (минимална) моќност е 3.890 mAh. Траењето на батеријата може да варира во зависност од мрежното опкружување, навиките на употреба и други фактори
* Измерено дијагонално, димензиите на екранот на Галакси А51 се 164,0мм (6,5 ") кога се мерат како целосен правоаголник и 160.9мм (6,3") кога се сметаат заоблени агли; вистинската област на гледање е помала поради заоблените агли и отворите на фотоапаратите.