Brand

Millie Bobby Brown e
vërtetë është një forcë
për t’u njohur

Një vështrim i shkurtër në udhëtimin e Millie-t të kalimit përmes mediave sociale si një luftëtare për drejtësi sociale.

Millie Bobby Brown duke qëndruar ndaj një muri me tulla në një xhaketë sportive të zezë me vija dhe pantallona të kuqe dhe duke formuar dy shenja të paqes me duart e saj ndërsa palos buzët për kamerën. Millie Bobby Brown duke qëndruar ndaj një muri me tulla në një xhaketë sportive të zezë me vija dhe pantallona të kuqe dhe duke formuar dy shenja të paqes me duart e saj ndërsa palos buzët për kamerën.

Duke kaluar përmes Instragram-it të saj me shikimin e parë do ta gjeni veten të zhytur në fytyrat e ndryshme të Millie Bobby Brown. Dhe ndërsa shihet për nivelin e saj të fortë psikokinetik në serinë e famshme në Netflix, “Stranger Things”, fotografitë e Brown-it tregojnë se ajo është gjithashtu një forcë pozitive për t’u njohur jashtë ekranit. Shihni sesi përdor zërin e saj—për të shprehur pa frikë vetveten në mediat sociale, sipas shpirtit të vërtetë të #TeamGalaxy.

Millie Bobby Brown duke qëndruar plot besim në një fustan të bardhë dhe atlete përpara germave të mëdha si bllok që formojnë fjalën "GIRL" në të bardhë ndaj një muri rozë Millie Bobby Brown duke qëndruar plot besim në një fustan të bardhë dhe atlete përpara germave të mëdha si bllok që formojnë fjalën "GIRL" në të bardhë ndaj një muri rozë

Aktivizmi me hashtag

Pavarësisht nga mosha e saj e re, Brown nuk ka frikë të përdorë zërin e saj për të folur kur është e rëndësishme – domethënë përmes postimeve të fushatave që ndihmojnë kauza që janë të dashura për të. Si Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për UNICEF më e reja që ka qënë ndonjëherë, Brown zotëron përgjegjësitë e saj si një personazh model. “E di se kam një zë dhe dëshiroj ta përdor atë me zgjuarsi,” thotë Brown. “Nëse ndonjëherë kam shumë për të bërë, kujtoj se sa shumë të rinj nuk kanë të njëjtën mundësi si unë për të shpërndarë zërin e tyre. Me të vërtetë i vendos gjërat në perspektivë.”

“E di se kam një zë dhe dëshiroj ta përdor atë me zgjuarsi."

Dy foto njëra pranë tjetrës të selfive të Millie Bobby Brown; një pozë duke e treguar atë duke mbajtur një libër ndërsa ka vendosur syze dielli në një këmishë me kuadrate; poza tjetër e tregon atë me sytë mbyllur dhe duke buzëqeshur Dy foto njëra pranë tjetrës të selfive të Millie Bobby Brown; një pozë duke e treguar atë duke mbajtur një libër ndërsa ka vendosur syze dielli në një këmishë me kuadrate; poza tjetër e tregon atë me sytë mbyllur dhe duke buzëqeshur
Pamje nga pas e kamerës rrotulluese në pjesën e sipërme të një smartfoni Samsung Galaxy A80 i Argjendtë i engjëllit Pamje nga pas e kamerës rrotulluese në pjesën e sipërme të një smartfoni Samsung Galaxy A80 i Argjendtë i engjëllit
Kamera rrotulluese
Regjistroni më shumë hollësi në historitë tuaja me rezolucionin super të mprehtë, të pastër—edhe nga përpara.

Jeta me #nofilter

Pavarësisht nëse është duke regjistruar mesazhe të ndjera për admiruesit e saj ose beteja të çmendura të këngëve me miqtë në telefonin e saj, videot e Brown tregojnë një jetë shoqëruese, të pafiltruar pas skenave. “Media sociale mund të jetë një platformë kaq e shkëlqyer për shprehjen e vetvetes dhe mendoj se disa filtra disa herë mund ta përmirësojnë atë. Pasi kam thënë këtë, më pëlqen të tregoj veten time të pafiltruar, autentike sepse besoj se dashuria për vetveten është kaq e rëndësishme.”

Millie Bobby Brown duke thonjtë e saj të sapo-lyera ndërsa ka veshur një fustan rozë me dekorime ndaj një sfondi të fotografisë së peizazhit të qytetit Millie Bobby Brown duke thonjtë e saj të sapo-lyera ndërsa ka veshur një fustan rozë me dekorime ndaj një sfondi të fotografisë së peizazhit të qytetit

Pamje gati për Instagram

Sipas Brown, makijazhi është “një qind përqind rreth shprehjes së vetvetes” – që shkëlqen përmes tutorialeve të saj të makijazhit në Instagram Live të pamjeve të arritshme të bëra vetë. Megjithëse rutina e saj e përditshme e makijazhit është minimale, ajo argëtohet duke eksperimentuar me pamje të ndryshme. “Mendoj si të rinj, kalojmë përmes një faze të përdorimit të makijazhit për t’u mbuluar ose për t’u përshtatur, por kur mësoni të doni vetveten, filloni ta përdorni makijazhin për të eksperimentuar me identitetin tuaj dhe të shprehni anë të ndryshme të personalitetit tuaj në një mënyrë me të vërtetë argëtuese,” shpjegon Brown. “Një ditë mund të ndjeheni se doni të keni një pamje të fortë, të fuqishme ose të shkoni me të vërtetë me një fytyre të freskët dhe neutrale, ndërsa një ditë tjetër mund të ndjeheni se doni të jeni elegante ose të bëni një makijazh të paraqitjes së viteve 1980.”

Një pozë bardhë e zi e fotografisë së rrugës e Millie Bobby Brown duke buzëqeshur në një bluzë dhe xhinse ndërsa përhap pozitivizmin Një pozë bardhë e zi e fotografisë së rrugës e Millie Bobby Brown duke buzëqeshur në një bluzë dhe xhinse ndërsa përhap pozitivizmin

Karburanti i saj i pozitivizmit

Të qenit në syrin e publikut vjen me vetë sfidat e saj – si urryesit që e sulmojnë kurdoherë që vendos opinione të diskutueshme, zgjidhje të veshjeve dhe edhe miqësi. Qëndrimi i Brown-it? Përdor negativizmin si karburant të pozitivizmit: “Jam ndeshur me shumë ngacmime dhe këqyrje në internet. Nëse më ndikon fare, më frymëzon të përdor platformën time për të shpërndarë edhe më shumë dashuri dhe pozitivizëm. Pasuesit e mi e dinë se jam njeri po ashtu si ata. Më dalin puçrra, bëj gabime, mund të bëj budallallëqe ose të lodhem dhe mund të mërzitem. Të qenit e gjithë atyre gjërave është në rregull. Nëse e doni veten për atë që jeni, keni dashuri për të tjerët dhe ajo është gjëja që ka më shumë rëndësi.”

“Nëse e doni veten për atë që jeni, keni dashuri për të tjerët dhe ajo është gjëja që ka më shumë rëndësi.”

Millie Bobby Brown buzëqesh ndërsa shikon një Galaxy A80 fantazmë të bardhë në dorën e saj Millie Bobby Brown buzëqesh ndërsa shikon një Galaxy A80 fantazmë të bardhë në dorën e saj

Paketa e fillimit e Millie-t

Përmes shakave të jetës së përditshme dhe promovimeve të qilimit të kuq, kamerat me shumë lente të Galaxy i lejojnë Millie-t të regjistrojë poza që u flasin admiruesve të saj.

Një portret PR i studios i Millie Bobby Brown duke buzëqeshur me kohën anash, dora e vendosur në anën tjetër, ndaj një sfondi rozë Një portret PR i studios i Millie Bobby Brown duke buzëqeshur me kohën anash, dora e vendosur në anën tjetër, ndaj një sfondi rozë

DUKE PARAQITUR

Millie Bobby Brown

Artiste dhe aktiviste nga Anglia.

Lexoni këto histori më pas