Argëtim / Argëtim në shtëpi

Programe që duhet t’i
shihni në aplikacionin tuaj celular Netflix

Shihni filma me shumicë ndërsa udhëtoni, me këto programe dhe filma të adhurueshëm.

Një skenë e jetës nën ujë nga programi i Netflix, Our Planet, tregohet përmes aplikacionit celular të Netflix në një Samsung Galaxy S10+. Ai imazh qëndron sipër një tjetri nga i njëjti program që tregon dy leopardë duke luajtur

Është zyrtare: pavarësisht se kush jeni ose nga jeni, pasja e mundësisë së shikimit të programeve tuaja të preferuara kur udhëtoni është domosdoshmëri. Falë ekraneve më të mirë dhe hapësirës së ruajtjes më të madhe sesa kompjuterët portativë, disa programe janë madje edhe më kënaqshëm në telefonin tuaj. Kështu që tani që zakonet tuaja të shikimit janë shtrirë tek udhëtimi juaj (ose me të vërtetë kurdoherë që ju duket e përshtatshme) shihni disa prej zgjedhjeve tona më të mira për t’i parë në smartfonin tuaj. 

Skena nga programi Our Planet i Netflix Originals përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon një majmun duke parë kamerën ndërsa qëndron ulur në një pemë

Gëzojuni një momenti në natyrë me Our Planet

E kuptojmë se normalisht nuk shihni me shumicë programe të natyrës, veçanërisht në telefonin tuaj, por ndoshta duhet ta bëni atë? Nga krijuesit e serialit Planet Earth çuditërisht i adhurueshëm, ju inkurajojmë të ndërprisni programin tuaj të zakonshëm për një moment mjaft e nevojshëm në natyrë. Mbysni tingujt aktivë të udhëtimit tuaj në mëngjes me tregimin nga sër David Attenborough, që tregon mjedise të pafilmuara më parë së shkojnë nga mbulesat e akullit tek oqeanet e thella, shkretëtirat, pyjet dhe kafshët e rralla dhe të mrekullueshme që jetojnë atje. Hyni në mistikën e Our Planet ndërsa shihni dhe dëgjoni hollësitë e qarta si kristali të bukurisë spektakolare të natyrës në formatet Full HD dhe HDR.

Pozë promocionale nga seria e suksesshme e Netflix, Stranger Things përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon Eleven duke mbajtur dorën e Mike në një fushë, ndërsa pjesa tjetër e fëmijëve shikojnë një shfaqje të fishekzjarrëve
Pjesa e pasme e një telefoni Galaxy S10+ me prizëm të bardhë, me pjesën e përparme të një telefoni të zi Galaxy S10+ që vendoset pak sipër tij
Për shikimin ideal

Ekrani Super AMOLED në Galaxy S10+ ju jep një pamje kinematografike, në mënyrë që të shihni edhe më shumë nga çdo skenë.

MËSONI MË SHUMË
Pjesa e pasme e një telefoni Galaxy S10+ me prizëm të bardhë, me pjesën e përparme të një telefoni të zi Galaxy S10+ që vendoset pak sipër tij
Për shikimin ideal

Ekrani Super AMOLED në Galaxy S10+ ju jep një pamje kinematografike, në mënyrë që të shihni edhe më shumë nga çdo skenë.

MËSONI MË SHUMË

Futuni në një dimension tjetër me Stranger Things

Nëse jeni lodhur nga monotonia ose ju pëlqejnë filmat plot emocione dhe pasiguri, do t’ju pëlqejë shumë Stranger Things - një letër dashurie për filmat klasikë të viteve 80-të që mahnitën një gjeneratë dhe është e mbushur me kthesa të intrigës. Në varësi të TV tuaj, skenat më të errëta në këtë seri të errët mund ta bëjnë të vështirë të shihni të gjitha veprimet. Por me disa smartfonë që lejojnë videon AMOLED, telefoni juaj thjesht mund të jetë një mënyrë më e mirë për të parë të gjitha skenat e errëta në universin paralel që e quajnë "Upside Down (Me kokë poshtë)". E frikshme!

Skena nga seria e suksesshme Queer Eye për aplikacionin celular të Netflix që tregon personazhet kryesore duke buzëqeshur për kamerën ndërsa përqafojnë njëri-tjetrin

Merrni këshilla nga ambasadorët e shijes në Queer Eye

Në ditët kur ndjeheni se bota juaj po rrëzohet, diçka e shpejtë motivuese është e përshtatshme. Queer Eye është e sigurt të largojë atë trishtim të mesditës kur keni ngecur në punë, në tren—kudo, me të vërtetë. Ky program që ka fituar çmimin Emmy® jep të gjitha ndjenjat me një trajtim frymëzues ndaj ndryshimeve që jo vetëm përmirësojnë pamjen e njerëzve, por gjithashtu riformojnë mënyrën sesi e shohin vetveten.

Skena nga seria e suksesshme The Crown përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon personazhet Mbretëreshën Elizabeta II dhe Princin Filip që qëndrojnë së bashku me shprehje të serta në fytyrat e tyre

Merrni faktet e sakta me The Crown

Ka shumë përgjegjësi për atë që shikon The Crown dhe të gjitha trillimet historike të saj - apo janë fakte? Fatmirësisht, ekziston një mënyrë më e thjeshtë për të marrë faktet tuaja të sakta ndërsa shihni sezonin e ri. Disa smartfonë Android, si Galaxy S10, lejojnë regjimin Imazhi-në-imazh—kështu që mund të shihni një program ose një film në një dritare më të vogël ndërsa përdorni një aplikacion tjetër në sfond. Në këtë mënyrë mund të kontrolloni shpejt faktet për atë që ndodhi me të vërtetë në Pallatin Bukingam pa u dashur të shtypni butonin e pezullimit.

Skena nga filmi Triple Frontier i Netflix Originals përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon katër ish-ushtarë të armatosur të forcave speciale të veshur me jelekë anti-plumb ndërsa qëndrojnë përpara asaj që duket si fushë

Bashkohuni me grabitjen e Triple Frontier

Nëse jeni në gjendje shpirtërore për ngazëllim, filmi më i fundit me aksion dhe emocione i Netflix, Triple Frontier nuk do t’ju zhgënjejë. Do t’ju transportojë nga një ditë e zakonshme e larjes së rrobave në një kolonë të ish-operativëve të forcave speciale që janë nisur në mision të fshehtë në Amazonën e Kolumbisë. Kufjet Bluetooth si Galaxy Buds do të vendosin veshët tuaj në çdo klithmë pikëlluese dhe çdo të shtënë të kryer, duke ju bërë të ndjeheni sikur jeni në mes të veprimit kurdoherë që jeni duke parë.

Gati të kaloni shikimin tuaj në nivelin e ardhshëm?

Pavarësisht nëse jeni duke udhëtuar ose duke u çlodhur në shtëpi, ekrani kinematografik i Galaxy S10 siguron një përvojë të pandërprerë me ekran të gjerë të shikimit.

Pjesa e pasme e një telefoni Galaxy S10+ me prizëm të bardhë, me pjesën e përparme të një telefoni të zi Galaxy S10+ që vendoset pak sipër tij

Galaxy S10e | S10 | S10+

Galaxy Buds të zeza të treguara brenda një kase të hapur, të zezë të karikimit

Galaxy Buds

2019 75" Q90R Produkti më i shitshëm QLED 4K HDR 2000 TV i Zgjuar

Q90R 4K QLED

Lexoni këto histori më pas