Никогаш не било подобро време да се одлучите да купите еден од феноменалните телефони на Samsung. Доколку се одлучите за купување на S20 FE, S20, S20+, S20 Ultra, Note20, Note20 Ultra, Z Flip или Z Fold2 Samsung телефон, како подарок добивате неверојатен Galaxy Watch од 46 mm. Донесете добра одлука, изберете телефон кој најмногу одговара на вашите потреби и начин на живот и уживајте во подарокот кој ќе биде негово неверојатно надополнување.


Телефоните од сериите Galaxy S20, S20 FE, S20, S20+, S20 Ultra ги препорачуваме на љубителите на врвна фотографија и снимање. 108 MP ќе го променат начинот на кој ја доживувате фотографијата, овозможувајќи ви да ја доживеете фотографијата на нов начин и да зумирате повеќе и подалеку, откривајќи детали за кои не сте ни знаеле дека може да се фатат. Зум на овие телефони почнува со 10x хибриден оптички зум кој е возможен благодарение на револуционерниот преклопен објектив и сензорот за висока резолуција. Во комбинација со функцијата за зумирање на висока резолуција, подобрена со помош на камерата со вештачка интелигенција, можете да се доближите на акцијата и да ги забележите моментите кои инаку би ги пропуштиле.


При слабо осветлување, системот на камери со професионален квалитет снима повеќе фотографии одеднаш, спојувајќи ги во една воодушевувачка фотографија со помало заматување и визуелни пречки. Со поголемиот сензор и вештачката интелигенција, префрлувањето во „Ноќен режим“, навечер ќе снимате како да станува збор за дневни сцени.Резолуцијата на мобилните уреди од оваа серија е подобрена од 4K на дури 8K. Тоа е четири пати поголема резолуција во однос на UHD и 16 пати поголема во однос на FHD. Тоа значи дека сите важни моменти ќе може да ги забележите во супервисока резолуција.Доколку пак претпочитате телефон кој ви нуди поддршка при работењето и забавата, ви овозможува да ја искажете својата креативна страна, за вас се телефоните од серијата Galaxy Note 20. Телефоните Galaxy Note20 и Note20 Ultra ги карактеризира минималистички дизајн, метално куќиште со нагласок на извонредните детали и речиси нереални бои. Тука е издржливото стакло Corning® Gorilla® Glass Victus™, додека секој уред е комплетиран со препознатливото S Pen пенкало. Двата модели се толку софистицирани, што е неверојатно удобно да ги држите в рака. Изберете екран од 6,7” на Galaxy Note20 или тој од 6,9” на Galaxy Note20 Ultra уредот. И едниот и другиот пред вас ќе рашират широко поле за работа и огромен екран за поголема забава. S Pen пенкалото овозможува чувство како да пишувате со вистинско пенкало. Има револуционерно ниска стапка на доцнење, со што овозможува неверојатно реалистично искуство. Со можности како што се поврзување преку Bluetooth, контрола на движења и уште многу повеќе, ова е најмоќното Galaxy пенкало досега.И на крај, за оние кои сакаат да ги искусат последните иновации, тука се телефоните Galaxy Z Flip и Z Fold2. Galaxy Z Flip е телефон со голем екран кој се преклопува и лесно го собира в џеб, со револуционерно флексибилно стакло, камера која е дизајнирана да функционира независно од двојната батерија која трае цел ден. Однапред и позади, одозгора надолу, отворен или затворен. Galaxy Z Flip е преубаво дизајниран од секој агол. Со минимална рамка и без отвор за камера, екранот овозможува цели 6,7 инчи воодушевувачко визуелно доживување.Потоа, тука е Galaxy Z Fold2, првиот телефон на преклопување во светот. Две богати и препознатливи бои се заштитен знак на овие мобилни уреди – мистично црна и мистично бронзена. Изберете црна и секогаш ќе бидете во тренд. Или бронзена и сите ќе ве забележат. Кога е преклопен, Galaxy Z Fold2 е уред со врвна технологија и екран од 6,2 инчи. На пространиот екран има повеќе место за забава – совршен е за праќање пораки, разговарање и играње. Врвно дизајнираниот зглобен премин на телефоните Galaxy Z Fold2 овозможува беспрекорно и глатко отворање. Скриениот зглобен премин навистина е најнапреден механизам на преклопување во технологијата на телефони на преклопување. Режимот Flex ви овозможува својот телефон Galaxy Z Fold2 да го отворите и да го држите под аголот кој ви одговара – или воопшто да не го држите. Само поставете го во режимот Flex на главниот екран и преку апликацијата Google Duo водете видео-разговор со слободни раце. Или преминете на надворешниот екран и следете ја својата омилена серија.


За кој модел и да се одлучите, нема да погрешите. Ова се најнови Samsung телефони во кои се спакувани последните Samsung иновации и врвни перформанси. Направете добра одлука и уживајте во подарокот кој ќе биде совршено надополнување – Galaxy Watch од 46 mm во сребрена боја. Овој часовник носи функции на паметен часовник и природност на аналоген часовник во едно. Благодарение на долгото траење на батеријата со само едно полнење, Galaxy Watch може да управува со повици, музика и друго, користејќи ја издржливата батерија. Како ваш личен тренер, Galaxy Watch ви овозможува да се сконцентрирате на повеќе вежбање, а помалку планирање. Часовникот може да го мери вашиот пулс и да следи шест активности додека вежбате. Изберете повеќе ставки за мерење до 39 видови активности и други ставки додека преминувате од една на друга.Условите на оваа промоцијата можете да ги видите тука.


Промоцијата трае од 22.10. до 22.11.2020. или до истекот на залихите.

Посетете ги нашите официјални
партнери:

Серија Galaxy S20

Ви овозможува да правите сѐ што сакате

Запознајте ги Galaxy S20 FE, S20, S20+ и S20 Ultra. Снимањето на 8K видеозаписи ќе го промени не само начинот на кој правите снимки, туку и фотографии. Додајте на тоа Samsung Knox за сигурност, интелигентна батерија, моќен процесор и огромен простор за складирање податоци и серијата Galaxy S20 ќе ве воведе во сосема нов свет на мобилност.

Серија Galaxy Note20

Засекогаш го менува начинот на кој работите и се забавувате

Ова не е паметниот телефон на кој сме навикнати. Тоа е компјутер кој го собира во вашиот џеб. Тоа е натпросечно гејминг доживување на мобилен уред. Тоа е професионална 8K камера и пакет за уредување. Тоа е моќен телефон кој засекогаш го менува начинот на кој работите и се забавувате.

Galaxy Z Flip

Телефон кој ја обликува иднината

Galaxy Z Flip е телефон со извонреден дизајн кој се склопува во изненадувачки мали димензии, така што лесно го собира в џеб или торба. Се одликува со единствена и неодолива надворешност која ги менува боите според вашиот избор.

Galaxy Z Fold2

Телефон кога е затворен, таблет кога е отворен.

Запознајте го телефонот кој ја менува формата на иднината. Телефонот кој во вашите дланки става моќни револуционерни перформанси на паметен телефон, стакло кое се склопува и батерија која трае цел ден, прв од тој вид во светот.

Galaxy Watch 46 mm

Нека поврзаноста трае подолго

Прилагодете го Galaxy Watch на својот животен стил со автентичност која се одразува во разновидните површини на часовникот и ефектите на длабочина и осветлување. Округлата површина, сенките под стрелките и отчукувањата даваат чувство на вистински механички часовник.

За да остварите право на подарок - Samsung Galaxy часовник 46mm, потребно е да го регистрирате уредот на www.samsung.com/mk, најдоцна до 30.11.2020. Доставата на подарокот ќе биде направена во периодот од 10.11. до 20.12.2020 год.


За сите прашања и информации во врска со процесот на регистрација можете да не контактирате на наведената емаил адреса: mpgsolutions01@gmail.com


*остварување на подарок по пат на регистрација важи само за корисниците кои го купиле својот Samsung Galaxy S20 FE, S20, S20+, S20 Ultra, Note 20, Note 20 Ultra, Z Fold2 и Z Flip во текот на промотивниот период.