Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you

ПЕРФОРМАНСИ

Рака која држи Galaxy Note20 Ultra со видео-повик во Google Duo со четири повикувачи и пет лица на екранот.

Како да имаш PC во џеб, но со моќ да правиш нешта што ниеден PC не може

DYNAMIC AMOLED 2X

Најживописниот и најсветлиот екран на паметен телефон

Dynamic AMOLED 2X Infinity-O Display на Galaxy Note20 Ultra овозможува глетка од 1500 нити со многу бои и без заслепувачка светлина, дури и преку ден.1 И значително ја намалува сината светлина за да го намали напрегањето на очите.

Три Galaxy Note20 Ultra телефони во мистично бронзена боја, сите поставени со екранот нагоре, а тој е исполнет со апликации за да се покаже светлиот екран и живописните бои.

АДАПТИВЕН ДИСПЛЕЈ ОД 120 HZ

Двојно поголема брзина на освежување за неверојатно чиста глетка

На екранот од 120 Hz лизгањето по екранот е непречено и има одлична интеракција преку допир.2 Благодарение на тоа, кога пишуваш со S Pen пенкалото имаш чувство како да пишуваш со вистинско пенкало.3 Дури може да детектира што правиш во моментот и автоматски да ја промени брзината на освежување, со што заштедува батерија за да имаш повеќе време за забава.

Споредба на лизгањето на екран поставен на 60 Hz и на екран поставен на 120 Hz.

Играј, во секое време и секаде

AP

Најбрзиот процесор од серијата Galaxy

Процесорот е надграден во својот чипсет за посилни перформанси. Ова ти овозможува да ги користиш предностите на играњето во облак (cloud gaming) — без доцнење, сецкање или ненадејно појавување на здодевниот круг со статусот на вчитување.5

Galaxy Note20 Ultra гледан од страна. Прави мало свртување за да открие повеќе од Infinity-O Display и стаклото се одделува од телефонот за да го покаже процесорот внатре во телефонот.

Бришењето нека биде избор

МЕМОРИЈА

Зачувај илјадници фотографии и видеозаписи со висока резолуција6

Со моќта на S Pen и видеотехнологијата во 8K, вашата креативност не познава граници - вклучувајќи ја и меморијата. Можете да држите најмногу 1,5 TB вкупно со најмногу 512 GB вградена и најмногу 1 TB проширлива меморија преку картичката microSD.7, 8

Повеќе фотографии кои доаѓаат од сите страни и се движат кон центарот. Тие се поставуваат во колаж и зад нив се појавува Galaxy Note20 Ultra со истиот колаж и интерфејсот на Gallery на екранот.

4500 mAh

Моќ за целодневна работа и игра, без грижи

ИНТЕЛИГЕНТНА БАТЕРИЈА КОЈА ТРАЕ ЦЕЛ ДЕН

Моќ која трае во текот на целиот ден

Со неверојатно голем капацитет од 4500 mAh (типична), најинтелигентната батерија на Galaxy ти овозможува ефикасна употреба за цел ден.9, 10 Трае додека работиш, а потоа продолжува доцна во ноќна забава.

Galaxy Note20 Ultra гледан од предната страна. Брзо се движи низ повеќе апликации, за сликовито да прикаже типичен ден од животот на еден Galaxy корисник. Заднината се менува од бела во сива, па во црна боја за да ја покаже употребата на телефонот од утро до мрак.
 • Super Fast Charging

  25 W полнење

  Вклучи на полнење за да се наполни до 50 % за само 30 минути.11, 12

 • Fast Wireless Charging 2.0

  без кабли, едноставно брзо

  Едноставно, постави го телефонот на брзо полнење.13

 • Wireless PowerShare

  на задната страна на телефонот

  Можеш да ги наполниш своите слушалки, часовникот, па дури и телефонот на пријателот.14

ВИДЕО-ПОВИКУВАЊЕ

Зад сиво преклопување, една жена држи телефон и се смее и мавта кон камерата. Фотографијата потоа се појавува на екранот на Galaxy Note20 Ultra и се менува за да открие Google Duo видео-повик со 4 други лица.

Неверојатно брзо поврзување за да останеш поврзан

Кажи „Здраво“ на подобро видео-повикување

Видео-повици со Google Duo побрзо се поврзуваат и се почисти од кога и да било претходно, со Full HD видео-повици кои може да се прават на повеќе уреди. Може да се поврзеш на Wi-Fi 6 со Wi-Fi Optimizer кој го намалува доцнењето.5, 15

*Сликата е симулирана за илустрација.

*Google Duo е трговска марка на Google LLC.

Зад сиво преклопување, една жена држи телефон и се смее и мавта кон камерата. Фотографијата потоа се појавува на екранот на Galaxy Note20 Ultra и се менува за да открие Google Duo видео-повик со 4 други лица.

Два големи екрани, со уште поголема моќ

SAMSUNG DEX

Втор екран за двојно повеќе можности

Samsung DeX ти овозможува безжично да се поврзеш со телевизорот и да гледаш филм или да работиш со повеќе апликации истовремено преку DeX додека разговараш со пријател на телефонот.16, 17 Дури може да ги претвориш Galaxy Note20 и Note20 Ultra во подлога на допир или да го користиш Bixby на телефонот за моќна и практична контрола.

*При пуштањето во продажба ќе биде поддржан само телевизорот. Поддршката за монитори е закажана за постепено претставување во октомври.

Galaxy Note20 Ultra, бронзено S Pen пенкало и Samsung TV на биро, поврзани преку Wireless DeX. На екранот на Galaxy Note20 Ultra е апликацијата Samsung Notes со запис кој гласи „Со страст до совршенство“. На ТВ има видео насловено „How to give a persuasive speech“ и жена која држи говор.

ЛЕСНО СПОДЕЛУВАЊЕ

Point to Share — ете толку е едноставно

Споделувањето документи е едноставно и побрзо од порано благодарение на додадената технологија за просторна ориентација на Galaxy Note20 Ultra. Едноставно, повлечи го панелот за споделување и насочи го телефонот кон телефонот на твојот пријател за брзо да му пратиш фотографии и видеозаписи.18

Два телефони Note20 Ultra во мистично бронзена боја, едниот се гледа од предната, другиот од задната страна. Тие се насочени еден кон друг за да ја покажат положбата за Point to Share. Телефонот кој е свртен со предната страна на екранот го има панелот за споделување со праќање фотографија насловена Beach-day.jpg. Означената е иконата за Shane и панелот се менува во Connecting with Shane. Потоа се појавува Waiting for device to accept, потоа Sending и на крај Sent. Покажува колку е лесно да се споделува со Point to Share.

И сите фаворити од Galaxy

 • RAM моќна технологија

  Стримај, играј или преземај со неверојатни брзини и до 8 GB RAM.

 • Bixby твојот личен гласовен асистент

  Bixby те води додека се движиш низ Galaxy Note20 и Note20 Ultra. Само зборувај и Bixby започнува со работа.19

 • Bixby Vision интелигентна иновативна камера

  Насочи ја камерата кон одреден предмет и Bixby Vision ќе ти даде информации.20

 • Аудио AKG и Dolby Atmos

  Стерео звучниците и Dolby Atmos ти овозможуваат подобро доживување на звукот.

 • Хибридна SIM-картичка меморија што може да се прошири или двојна SIM-картичка

  Вметни две SIM-картички ако ти треба двојна SIM-картичка или замени ја едната за повеќе меморија преку microSD картичка.8, 21

 • eSIM електронска SIM-картичка

  Можеш речиси инстантно да ги менуваш SIM-картичките.22

 • Samsung Knox вградена безбедност

  Овозоможува целосна безбедност од хардверот до софтверот за заштита на твоите податоци во реално време.

 • Биометричка автентикација отклучи со лицето или со прст

  Отклучи го телефонот со помош на опциите Face Recognition или Ultrasonic Fingerprint. Исто така, може да користиш и PIN-код, шаблон или лозинка за да ги обезбедиш податоците.

 • IP68 отпорност на вода и прашина

  Го чува телефонот од распрскување, капки и во вода на длабочина до најмногу 1,5 околу 30 минути.23

ШТО ИМА ВО КУТИЈАТА

Еве што добиваш со најмоќниот Note досега

Отпакувај ги основните вклучени делови и започни го искуството со Galaxy Note20 и Note20 Ultra на вистинскиот начин.24

Поглед без контраст на светлина на артиклите вклучени во кутијата со Galaxy Note20 5G и Note20 Ultra 5G. Прикажани се пакетот, телефонот, S Pen, слушалките AKG, посебните слушалки, кабел од тип-C за USB, ѕиден адаптер и исфрлувач на SIM-картичка.