Galaxy Buds Live

SM-R180NZNAEUG

 • Ергономски дизајн
 • Active Noise Cancellation за отворен тип
 • Живописен и длабок звук

Одбери боја

Боја :
 • Најнова форма на вистински безжични слушалки
  Препознатлив дизајн
 • Надгради го твојот стил со сјај
  Впечатливи бои
 • Создадени за твоите уши
  Ергономски дизајн

Претставување на Galaxy Buds Live

Слушалка направена да се приспособи на секој момент. Со препознатлива форма и ергономски дизајн, прилега на твоето вообичаено опкружување и оптимизиран звучник за подобро доживување. Звук создаден за твоите уши.

Досега невиден дизајн

 
 
 

ЕДИНСТВЕН ДИЗАЈН

Најнова форма на вистински безжични слушалки

Привлечниот дизајн на Galaxy Buds Live се издвојува од другите, дури и кога е внатре во увото. Одразувајќи ги кривините на увото и лицето за природен изглед, тие се полирани со сјајна завршница, па дури и доаѓаат заедно со кутија инспирирана од кутија за накит — за да ти прилегаат на раката кога си во движење.

 
Galaxy Buds Live in Mystic Bronze are shown from the sides, and as they rotate the screen zooms out to show the two together.

Боја

Надгради го твојот стил со сјај

Достапни во три бои кои не може да не ги сакаш. Избери од мистично бронзена, мистично бела или мистично црна за да додадеш светкави нијанси во твојот изглед.1

3 бои на Galaxy Buds Live „мистично бронзена, мистично бела, мистично црна“
 
 

ЕРГОНОМСКИ

Создадени за твоите уши

Galaxy Buds Live се нежни и пријатни за ушите и овозможуваат целодневна удобност со помалку замор. Нивниот ергономски дизајн е компактен, но неинвазивен, со две величини на перничиња за подобро вклопување. Така, може да патуваш до работа, да посетиш пријател и многу повеќе без да ги вадиш слушалките од ушите.

Нецелосна глетка на маж со афро фризура кој носи Galaxy Buds Live во мистично бронзена боја.
Нецелосна глетка на маж со афро фризура кој носи Galaxy Buds Live во мистично бронзена боја.

Остани вклучен

 

ACTIVE NOISE CANCELLATION

Од тебе зависи што ќе слушаш

Слика од жена која стои на платформа на полна метро-станица и носи Galaxy Buds Live во мистично бронзена боја, на која се покажани ефектите од потиснување на бучавата. Под тоа е покажан порамномерен звучен бран.
Слика од жена која стои на платформа на полна метро-станица и носи Galaxy Buds Live во мистично бронзена боја, на која се покажани ефектите од потиснување на бучавата. Под тоа е покажан порамномерен звучен бран.
A smoother sound wave is shown underneath.
 

Првата Active Noise Cancellation (ANC) за отворен тип на безжичните слушалки на Galaxy ја потиснува заднинската бучава, но го задржува она што сакаш да го слушаш. Ја намалува заднинската бучава без да пропуштиш нешто важно, како гласови и соопштенија, така што слушаш повеќе од она што ти е важно — и сето тоа е возможно со само едно долго притискање за вклучување.2

Слушалка Galaxy Buds Live која се врти, а потоа се расклопува за да ги покаже воздушните канали, каналот за бас, звучникот од 12 mm.

*Active Noise Cancellation (ANC) на Galaxy Buds Live има потврда UL Verification за намалување на заднинска бучава до 97 % во нискофреквентни опсези.

 
 

ЖИВ И ДЛАБОК ЗВУК

Слушај како оживуваат звуците

Чувствувај се како да си во првиот ред на концерт или како да си дел од нешто поголемо. Звучниците од 12 mm со звук овозможен од AKG се споени со ергономскиот дизајн на Galaxy Buds Live за да создадат богат звук, додека големиот драјвер и каналот за бас помагаат да се емитува длабок бас со проток на воздух кој придонесува за непречен тек на звукот.

Galaxy Buds Live earbud in Mystic White rotates, separating to show the air vents, bass duct, 12mm speaker.
 
Каналите за воздух го намалуваат апсорбирањето за да се распространува звукот
 
 
Звучниците од 12 mm со звук овозможен од AKG овозможуваат чисти високи и ниски ноти
 
 
Каналот за бас го подобрува звукот на ниски фреквенции

Поврзи се полесно

 

BIXBY АСИСТЕНТ

Паметен асистент кој слуша

Bixby voice wake-up е подготвен кога и да го повикаш. Се активира со твојот глас, овозможувајќи ти да го контролираш телефонот без да мрднеш со прст. Уредувај ги повиците, приспособи ја јачината на звукот или провери какво ќе биде времето додека се движиш. Ти зборуваш, Bixby слуша.3,4,5

*Сликата е симулирана за илустрација.

Маж кој носи Galaxy Buds Live во мистично црна боја користи Bixby. А до него има балон со говор кој гласи: „Какво е времето денес?“, „Повикај ја Џесика“
Маж кој носи Galaxy Buds Live во мистично црна боја користи Bixby. А до него има балон со говор кој гласи: „Какво е времето денес?“, „Повикај ја Џесика“
Маж кој носи Galaxy Buds Live во мистично црна боја користи Bixby. А до него има балон со говор кој гласи: „Какво е времето денес?“, „Повикај ја Џесика“

360 AUDIO

Задлабочи се во забавата - 360 Аудио

Аудио 360 дава извонреден звук сличен на кино. Со технологијата Dolby Head Tracking™ ќе се чувствуваш како да си во центарот на сцената целосно опкружен со звук. Тоа е моќно и драматично искуство за слушање, а со Dolby Atmos® ќе слушни сè со неверојатни детали.

*Достапно само на паметни телефони и таблети Samsung Galaxy со Android One UI верзија 3.1 или понова. Поддршката за 360 Аудио и Dolby Head Tracking™ може да се разликува во зависност од апликацијата и содржината.

Збир на мистично бронзени Galaxy Buds Live се лизга до центарот на екранот, при што левата страна се појавува од долниот лев агол, а десната страна се појавува од горниот десен агол. Како што се среќаваат во средината, тие ротираат како пар за 360 степени за да ги откријат сите аспекти на двете страни. Кога ќе застанат, внатрешниот дел од левата страна е свртен директно нанапред за да го открие L и различните компоненти на звучникот и микрофонот. Десната страна е малку наклонета кон левата страна.

SPOTIFY

Допри и задржи и Spotify е вклучен

Со спојувањето на Galaxy Buds Live и Spotify може да направиш кратенка на твојот телефон за да им пристапиш. Допри и задржи една секунда за да се поврзеш веднаш на омилените плејлисти. Лесно слушање. Сега имаш на дофат половина милион подкасти и 50 милиони песни.6,7,8

*Requires configuring touchpad settings through the Galaxy Wearables app.

Жена носи Galaxy Buds Live во мистично бронзена боја и користи Spotify со допирање на Galaxy Buds Live и Galaxy Note20 на кој е покажан графички кориснички интерфејс на Spotify.
Жена носи Galaxy Buds Live во мистично бронзена боја и користи Spotify со допирање на Galaxy Buds Live и Galaxy Note20 на кој е покажан графички кориснички интерфејс на Spotify.
 

НАЈДОБАР КВАЛИТЕТ НА ПОВИЦИ ВО КЛАСАТА

Зборовите излегуваат чисти и јасни

Со три вградени микрофони и Voice Pickup Unit добиваш најдобар квалитет на повици со вистински безжични слушалки. Voice Pickup Unit чувствува кога ја движиш вилицата и додека таа се движи, тие податоци се конвертираат во гласовни сигнали за да се добие звук со подобар квалитет — дури и среде бучава.9

Страничен поглед на Galaxy Buds Live во мистично црна боја, а во преден план е покажана рендгенска снимка на слушалката за да покаже каде е поставен микрофонот, внатрешниот микрофон и акцелерометарот.
Страничен поглед на Galaxy Buds Live во мистично црна боја, а во преден план е покажана рендгенска снимка на слушалката за да покаже каде е поставен микрофонот, внатрешниот микрофон и акцелерометарот.
 
Втор микрофон
 
Прв микрофон
Страничен поглед на Galaxy Buds Live во мистично црна боја, а во преден план е покажана рендгенска снимка на слушалката за да покаже каде е поставен микрофонот, внатрешниот микрофон и акцелерометарот.
Страничен поглед на Galaxy Buds Live во мистично црна боја, а во преден план е покажана рендгенска снимка на слушалката за да покаже каде е поставен микрофонот, внатрешниот микрофон и акцелерометарот.
 
Детекција на глас
 
Внатрешен микрофон
Страничен поглед на Galaxy Buds Live во мистично црна боја, а во преден план е покажана рендгенска снимка на слушалката за да покаже каде е поставен микрофонот, внатрешниот микрофон и акцелерометарот.
Side view of Galaxy Buds Live in Mystic Black with one in the forefront and one in the background. The one in the forefront shows an x-ray of the bud to show the microphone placement. It then switches with the other earbud to show the inner microphone and Voice Pickup Unit.
 

Твојот звук не треба да мирува

 

ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА

Трае со часови. Па се враќа на бис

Слушај додека работиш, играш и долго потоа, благодарение на долготрајната батерија на Galaxy Buds Live.10, 11

До 6 часа непрекинато слушање
До 21 час со кутија за полнење
Испишување на „21 час“, за да покаже дека Galaxy Buds Live може да траат до 21 час.
Испишување на „21 час“, за да покаже дека Galaxy Buds Live може да траат до 21 час.

ПОЛНЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА

Моќ за уште повеќе музика

Полни само неколку минути за да може да се вратиш во ритам. Со полнење од пет минути добиваш еден час, независно дали за омилената плејлиста или најновиот подкаст. Ако ти треба плус енергија, може да го користиш и паметниот телефон за да ги полниш Galaxy Buds Live додека си во движење.12,13,14

Полнење
5 мин
Време на слушање
oколу 1 час
Кутијата за Galaxy Live Buds е ставена на Galaxy Note20 за да покаже како може да се користи опцијата Wireless PowerShare за полнење.
Кутијата за Galaxy Live Buds е ставена на Galaxy Note20 за да покаже како може да се користи опцијата Wireless PowerShare за полнење.
Кутијата за Galaxy Live Buds е ставена на Galaxy Note20 за да покаже како може да се користи опцијата Wireless PowerShare за полнење.
The Galaxy Buds Live case is placed on top of Galaxy Note20 showing how it can use Wireless PowerShare to charge up.

Целиот твој свет во хармонијa

 

СПОДЕЛИ МУЗИКА

Сподели и слушај со пријател

Сподели ја музиката без да ги делиш слушалките Со Buds Together, лесно може да ги поврзеш твоите и Galaxy Buds Live на твојот пријател со твојот телефон и заедно да ги слушате омилените хитови. Музиката трае и трае, и за двајцата.15

Сподели музика со пријателите. Една жена носи Galaxy Live Buds во мистично црна боја, а другата носи Galaxy Buds Live во мистично бронзена боја.
 
 

ЛЕСНО ПОВРЗУВАЊЕ

Поврзи се на твојот Galaxy

Лесно поврзи ги Galaxy Buds Live со твоите Samsung уреди преку корисничка смета на Samsung. Кога прв пат се поврзуваш, телефонот ти овозможува брзо спарување и откако ќе се спарат, слушалките се појавуваат во листите на спарување на поврзаните уреди. Потоа, со Bluetooth Info Sync, без проблем може да се движиш и да менуваш помеѓу конекциите.

Galaxy Buds Live се наоѓаат во затворена кутија до таблет, паметен телефон со графички кориснички интерфејс од музички плеер и Galaxy Watch3.
Galaxy Buds Live се наоѓаат во затворена кутија до таблет, паметен телефон со графички кориснички интерфејс од музички плеер и Galaxy Watch3.
Galaxy Buds Live are in a closed case next to a tablet, smartphone with a music player GUI, and Galaxy Watch3.
Galaxy Buds Live се наоѓаат во затворена кутија до таблет, паметен телефон со графички кориснички интерфејс од музички плеер и Galaxy Watch3.
Кутијата со Galaxy Buds Live се отвора и компатибилните паметен телефон и таблет покажуваат графички кориснички интерфејс од спарување на екраните. Приказ на Galaxy Watch3 до графички кориснички интерфејс на музички плеер.
Galaxy Buds Live се наоѓаат во затворена кутија до таблет, паметен телефон со графички кориснички интерфејс од музички плеер и Galaxy Watch3.
Кутијата со Galaxy Buds Live се отвора и компатибилните паметен телефон и таблет покажуваат графички кориснички интерфејс од спарување на екраните. Приказ на Galaxy Watch3 до графички кориснички интерфејс на музички плеер.
Кутијата со Galaxy Buds Live се отвора и компатибилните паметен телефон и таблет покажуваат графички кориснички интерфејс од спарување на екраните. Приказ на Galaxy Watch3 до графички кориснички интерфејс на музички плеер.
Кутијата со Galaxy Buds Live се отвора и компатибилните паметен телефон и таблет покажуваат графички кориснички интерфејс од спарување на екраните. Приказ на Galaxy Watch3 до графички кориснички интерфејс на музички плеер.
The Galaxy Buds Live case opens and compatible smartphone and tablet show a pairing GUI onscreen. Galaxy Watch3 watch face changes to a music player GUI.

ANDROID & IOS

Работи со Android и iOSS

Преземи ја апликацијата Galaxy Wearable на Android или апликацијата Samsung Galaxy Buds на iOS и спари ги твоите паметни уреди преку Bluetooth.16,17

Една слушалка Galaxy Buds Live е надвор од кутијата, а Galaxy canvas покажува GUI за Bluetooth.
Една слушалка Galaxy Buds Live е надвор од кутијата, а Galaxy canvas покажува GUI за Bluetooth.
Compatible devices surrounding Galaxy Buds Live fade out as a Galaxy S20 appears. One Galaxy Buds Live earbud is outside of the case.

Едноставно поврзување со компјутер

Лесно спарување со твојот PC

PСтави ги Galaxy Buds Live во режим на спарување и во близина на PC и работи најдобро што можеш. Користи ја функцијата Swift Pair на Windows 10 PC за полесно и поедноставно поврзување.18

Маж кој носи Galaxy Buds Live во мистично бронзена боја користи персонален компјутер и работи, а Galaxy Buds Live се спарени со компјутерот и покажуваат New Buds Live found Connect UI
Маж кој носи Galaxy Buds Live во мистично бронзена боја користи персонален компјутер и работи, а Galaxy Buds Live се спарени со компјутерот и покажуваат New Buds Live found Connect UI
 1. Достапните бои може да се разликуваат во зависност од земјата.
 2. Функцијата може да се конфигурира во апликацијата Galaxy Wearable.
 3. Достапноста на услугата Bixby може да се разликува во зависност од земјата, операторот и уредот.
 4. Galaxy Buds Live мора да бидат поврзани со паметен уред преку мобилна мрежа или Wi-Fi за целосно користење на функциите на Bixby; Исто така, потребно е најавување на корисничка сметка на Samsung.
 5. Достапноста на функциите Bixby и давателите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата или јазикот; Bixby препознава одредени акценти и дијалекти од англиски, француски, германски, италијански, корејски, мандарински, шпански и португалски јазик.
 6. Задолжителна е најава на Spotify. Потребна е претплата.
 7. Достапноста на услугата Spotify може да се разликува во зависност од земјата.
 8. Spotify е поддржана само на уреди кои работат со верзија 8.5.62 и понови.
 9. Резултатите се засновани врз тестирање POLQA, глобален стандардизиран тест за квалитет на повици, во внатрешна лабораторија на Samsung.
 10. Според интерно тестирање. Времето на репродукција на звук е тестирано со спарување на Galaxy Buds Live во предпроизводство со неодамна пуштениот паметен телефон Galaxy со поставки (вклучена Active Noise Cancellation on, исклучена Bixby voice wake-up). Реалното времетраење на батеријата и времето на полнење може да се разликуваат во зависност од условите на употреба, бројот на полнења и многу други фактори.
 11. Слушалките и кутијата овозможуваат до 21 час траење на батеријата кога е наполнета до 100 %
 12. Времето на слушање музика може да се разликува во зависност од поставките.
 13. Компатибилноста на Galaxy Buds Live со функцијата Wireless PowerShare е достапна на серијата Galaxy Note20, Galaxy Z Fold2, серијата S20, Z Flip, серијата Note10, серијата S10 и Fold. Ако батеријата на паметниот телефон е полна помалку од 30 %, Wireless PowerShare може нема да работи.
 14. Реалното времетраење на батеријата и времето на полнење може да се разликуваат во зависност од условите на употреба, бројот на полнења и многу други фактори.
 15. Функцијата е поддржана само на уреди кои работат на One UI 2.5 или понова верзија.
 16. Компатибилни со паметни телефони и таблети кои работат на Android 5.0 или понова верзија и со повеќе од 1,5 GB RAM. Компатибилно и со iPhone7 или понови модели со iOS 10 или понова верзија.
 17. Некои функции може да не бидат достапни на уреди кои не се од марката Samsung.
 18. Компатибилно со PC кои користат верзија на Windows 10 ажурирана во април 2018 или понова. За да овозможиш Swift Pair на компјутерот, оди на „Bluetooth & other devices“ и штиклирај го полето „Show notifications to connect using Swift Pair“.