Одбери боја

Боја :
 • Потиснување на бучавата што можеш да го контролираш
  Интелегентен ANC
 • Препушти се на звукот
  Неверојатен звук
 • Galaxy паметен телефон, Galaxy Buds Pro во фантомска виолетова боја во нивната кутија за полнење и Galaxy таблет. На таблетот се прима видеоповик и поврзувањето на слушалките веднаш се префрлува од таблетот на телефонот за да се покаже како работи Auto Switching. На паметниот телефон се покажува текст кој гласи „Ben's Galaxy Buds Pro Switched to Galaxy Tab (Galaxy Buds Pro на Бен се префрлија на Galaxy Tab)“. На паметниот телефон се покажува текст кој гласи „Ben's Galaxy Buds Pro Connected automatically (Galaxy Buds Pro на Бен се поврзаа автоматски)“.
  Промени без напор
 • Затворена кутија за полнење на Galaxy Buds Pro во фантомска виолетова боја. Кругови околу кутијата ја покажуваат моќта на долготрајната батерија.
  Траење на батеријата

Galaxy Buds Pro

Слушалки Galaxy Buds Pro во фантомска виолетова боја лебдат над нивната кутија за полнење.

Ги претставуваме
Galaxy
Buds Pro

Ова се вистински безжични слушалки, со напредна технологија за звук што обзема како никогаш досега. Intelligent ANC ти овозможува непречено да се префрлуваш од потиснување на бучавата до целосно приспособлив амбиентален звук. Пушти го надворешниот свет — или остави го надвор. Тоа е твој свет. Galaxy Buds Pro ти овозможуваат да го слушаш најдоброто од него.

Девет кутии за полнење за Galaxy Buds Pro, сите во мрежа 3x3. Има 3 во фантомска црна, 3 во фантомска виолетова и 3 во фантомска сребрена боја. Кутиите се отвораат една по една за да ги покажат слушалките во внатрешноста. Зумот се фокусира на кутијата во фантомска виолетова боја во средина на мрежата и се врти наоколу додека уште се зголемува, сè додека не исчезне.

Интелегентен ANC

Ја исклучува бучавата,
ги вклучува гласовите

Една жена носи Galaxy Buds Pro. Таа танцува и очигледно е дека ужива во музиката што ја слуша. Околу неа се појавуваат кругови, ширејќи се додека не се блокира заднината, за да го претстават блокирањето на бучавата кое го овозможува Intelligent ANC.

Интелегентен ANC

Потиснување на бучавата што можеш да го контролираш

Active Noise Canceling на Galaxy Buds Pro филтрира до 99 % од заднинската бучава. Внатрешните и надворешните микрофони ја следат бучавата во реално време. Избери го нивото на ANC за да ги засилиш или намалиш надворешните звуци со интелигентен алгоритам кој ја потиснува бучавата: пушти го на High во преполн автобус или на Low во тивка библиотека — нема потреба да ја менуваш јачината на звукот.1, 2

*Galaxy Buds Pro се компатибилни со паметни телефони и таблети со Android 7.0 или понова верзија и со повеќе од 1,5 GB RAM меморија.

Active Noise Cancellation (ANC) на Galaxy Buds Pro ја потиснува надворешната заднинска бучава до 99 %, што е потврдено и со UL Verification.

Една жена носи Galaxy Buds Pro во кафетерија, зборува со некој пред неа со Препознавање на гласот. Се зумира само таа за да се претстави амбиенталниот звук.

Препознавање на гласот

веднаш се префрлува од ANC во Амбиентален звук кога ќе го слушне твојот глас. Како на пример, кога си во кафетерија и го користиш ANC за да ја блокираш надворешната бучава, си нарачуваш кафе и ANC автоматски се исклучува додека зборуваш. Овие интелигентни слушалки се исклучуваат кога разговараш, дури и ако користиш амбиентален режим или ако ANC е исклучено, така што ја намалуваат јачината на музиката и го фокусираат микрофонот на лицето кое разговара со тебе. 3, 4

Амбиентален звук

значи дека не мораш да ги вадиш слушалките за да се приклучиш на разговорот. Гласовите се слушаат јасно и чисто и во реално време. Со интелигентен алгоритам кој го засилува звукот на околината низ четири нивоа, нема шанси да пропуштиш важни делови од разговорот. 5
Жена која носи Galaxy Buds Pro, фрлајќи ја косата наназад и смеејќи се

Професионален звук

Професионално студио
во твоето уво

Слушалка Galaxy Buds Pro во фантомска виолетова боја, поделена во слоеви за да покаже каде се наоѓаат звучниците, вуферот, високотонецот и воздушните канали.

Рендген на Galaxy Buds Pro за да покаже каде се наоѓа единицата Voice Pickup и мрежата во микрофоните.

2-насочни звучници со поголем драјвер

за балансиран звук и реакција во широка фреквенција

 • Вуфер од 11 mm за полн бас
 • Високотонец од 6,5 mm со мала дисторзија
  за нежен висок глас, чист звук и широк звучен простор

Воздушен канал

го намалува апсорбирањето за да се распространува звукот

Внатрешен микрофон

High SNR Mic

за прецизно фаќање на гласот на корисникот

Dual mic array

за врвна обработка
и насочување на сигналот

Единица Voice Pickup

Комора и мрежа во микрофонот

за намалување на бучавата од ветрот

Звук што те обзема

Препушти се на звукот

Од највисокиот сопран до најдлабокиот бас, сите тонови се слушаат одлично, благодарение на 2-насочните вградени звучници со звук од AKG. Galaxy Buds Pro го нудат најобземувачкото доживување на звукот на Galaxy Buds, без разлика дали слушаш нов албум или аудиокнига за твоето следно патување.

*Звукот на AKG на Galaxy Buds Pro има сертификат од Harman со одлична оценка.

Повици без бучава

што воодушевуваат. Најквалитетниот звук на вистински безжични слушалки значи дека добиваш помалку бучава и почист глас на повиците дома или надвор. Со три вградени микрофони и единицата за фаќање глас, секој збор е кристално чист. Дизајнот со мала испакнатост го намалува контактот со ветер, додека софистицираното решение за заштита од ветер го блокира звукот на ветрот за време на повици.

*Резултатите се засновани врз тестирање POLQA, глобален стандардизиран тест за квалитет на повици, во внатрешна лабораторија на Samsung.

ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ
Работи од дома
Постави си домашна канцеларија каде било. Микрофоните имаат технологија за обработка и насочување на сигналот за фаќање само на твојот глас — така што може да работиш без колегите да ги слушаат другите од твојот дом.
Оди на прошетка
Galaxy Buds Pro се специјално изработени да ја отстранат бучавата од силни ветрови, за да не мораш да зборуваш силно кога си на повик во ветровити денови.
Galaxy Buds Pro се специјално изработени да ја отстранат бучавата од силни ветрови, за да не мораш да зборуваш силно кога си на повик во ветровити денови.
Уво уши со леви галакси пупки во фантом црно, гледано однапред.
Десно Galaxy Buds Pro earbud in Phantom Black, гледано одзади.

360 Аудио

Живописен звук кој те обзема
со неверојатен реализам

Доживеј го 360 Аудио кој е толку привлечен што те носи среде сцената. Со технологијата Dolby Head Tracking™, Galaxy Buds Pro те носат во центарот на твоето омилено видео, филм или серија. Интелигентниот сензор за следење на движењето ја утврдува насоката на звукот кога ја движиш главата, со што овозможува моќно чувство на реализам додека слушаш. А со содржината на Dolby Atmos®, слушни го секој детаљ со поголема јасност и почувствувај подлабока поврзаност со приказната.6

Практичност

Сите твои светови
во хармонија

Galaxy паметен телефон и слушалки Galaxy Buds Pro во фантомска виолетова боја во нивната кутија за полнење. На екранот на паметниот телефон се наоѓа Music UI. Се појавува и Galaxy таблет, со графичка позадина на екранот. и Galaxy таблет. На таблетот се прима видеоповик и поврзувањето на слушалките веднаш се префрлува од таблетот на телефонот за да се покаже како работи Auto Switching. На паметниот телефон се покажува текст кој гласи „Ben's Galaxy Buds Pro Switched to Galaxy Tab (Galaxy Buds Pro на Бен се префрлија на Galaxy Tab)“. На паметниот телефон се покажува текст кој гласи „Ben's Galaxy Buds Pro Connected automatically (Galaxy Buds Pro на Бен се поврзаа автоматски)“.

AUTO SWITCH

Промени без напор

Auto Switching на Galaxy Buds Pro детектира што е најважно и веднаш го префрлува поврзувањето на тој уред. Па така, кога гледаш филм на таблетот и некој ти ѕвони, Galaxy Buds Pro го префрлуваат звукот на твојот телефон. А потоа откако ќе завршиш со повикот, Galaxy Buds Pro без проблем повторно се поврзуваат со таблетот — од уред на уред без да го допреш екранот.7, 8

Активирање на Bixby со глас

Твојот паметен асистент,
секогаш во состојба на подготвеност

Балони за говор покажуваат разговор помеѓу корисникот и Bixby. Корисникот прашува „Какво е времето денес“, а Bixby одговара „Моментално е сончево и 22 °C“. Потоа, корисникот вели „Колку батерија ми преостанува на слушалките?“, а Bixby одговара „Слушалките се на 88 %“.

"How's the weather today?"

"It's sunny and 72° right now"

"How much battery is
remaining on my earbuds?"

"Your earbuds are at 88%"

Кога си поврзан на твојот телефон, може да зборуваш за да активираш нешто без да го допреш телефонот. Bixby се буди со едно едноставно „Hi Bixby“, а потоа може да даваш команди да направи повик, да ја смени музиката и многу повеќе.9, 10, 11 Дури може и да се префрлуваш од еден Samsung уред на друг со изговарање на неговото име и да активираш или исклучуваш ANC и Амбиентален режим.

*Сликата е симулирана за илустрација.

Пронајди со SmartThings

Победи во криенка со твоите слушалки

На екранот на Galaxy паметен телефон се гледа SmartThings Find UI за да може корисникот да ги најде своите Galaxy Buds Pro.

Многу е лесно да ги најдеш изгубените слушалки. Само отвори ја апликацијата SmartThings. Слушалките ќе пуштат звук така што лесно ќе ги најдеш во собата. А со Offline барањето, може да ја најдеш локацијата на која последен пат биле користени, дури и ако не се повеќе поврзани со твојот телефон.12, 13, 14

Buds Together

Сподели звук со другар ти

Двајца мажи носат Galaxy Buds Pro, го слушаат истиот звук со Buds Together.

Не симнувај ги слушалките и дозволи му и на другарот да се вклучи. Buds Together ти овозможува да поврзеш два пара Galaxy Buds Pro со твојот телефон истовремено, за да можете и двајцата да ја слушате плејлистата на твојот BFF со врвен квалитет на звукот.15

Дизајн

За врвен звук потребен е врвен дизајн

 • Фантомска виолетова
 • Фантомска сребрена
 • Фантомска црна

Три Galaxy Buds Pro, во фантомска црна, фантомска виолетова и фантомска сребрена боја. Сите се покажани внатре во кутијата со отворен капак.

Боја

Сјаен финиш за вистинска атмосфера

Достапни во три популарни бои.16 Избери меѓу безвременска фантомска црна, силна фантомска виолетова или впечатлива фантомска сива за да го подобриш расположението. Секоја слушалка е полирана и сјае, додека мат-внатрешноста дава чувство на мекост. И не заборавај ја кутијата во иста боја.

Крупен кадар на уво со Galaxy Buds Pro. Зумот се намалува за да покаже жена со широка насмевка која ги носи слушалките.

SECURE FIT

Вистинската удобност е тука

Нов концепт на класичната форма на слушалката, овој дизајн го намалува чувството на неудобност кога си вклучен подолго време и не паѓаат од увото додека вежбаш. А со воздушните канали кои го балансираат притисокот во твоето уво и го зголемуваат протокот на воздух, слушалките легнуваат толку природно што можеш дури да заборавиш дека ги носиш.

Со три големини на перничиња

од кои може да бираш, може да ги испробаш и да провериш дали твоите Galaxy Buds Pro се удобни и не излегуваат од увото — и со добра заптивка, така што ANC е во топ форма.

Батерија

Не може и нема

да престане

Затворена кутија за полнење на Galaxy Buds Pro во фантомска виолетова боја. Анимирани кругови околу кутијата ја покажуваат моќта на долготрајната батерија.

Траење на батеријата

Наполни за ритам

Вклучи го ANC и Galaxy Buds Pro ти даваат 5 часа време за игра со 13 плус и од кутијата. Тоа се вкупно 18 часа.17 Кога ANC е исклучен, добиваш вкупно 28 часа, со 8 часа време за игра — и 20 плус од кутијата.18 Независно дали цел ден имаш видеоконференции, виртуелни средби со пријателите или само уживаш во омилената плејлиста, Galaxy Buds Pro имаат моќ да те одржат поврзан и да слушаш цело време.

Наполни набрзинка.

Со пет минути добиваш уште еден час за игра. Тоа е како попладневна дремка, ама за слушалките. 19

Wireless PowerShare

ти дава енергија во движење — само постави ги Galaxy Buds Pro на задната страна од твојот Galaxy паметен телефон за безжично полнење. 20

*Сликата е симулирана за илустрација.

Водоотпорна

IPX7.
Највисокиот стандард за водоотпорност
на Galaxy Buds21

 1. ANC стандардно е вклучено, а допирот и движењето за Active Noise Canceling може да се конфигурира во апликацијата Galaxy Wearable.
 2. Менувањето на нивото на ANC од High во Low може да се прави во апликацијата Galaxy Wearable.
 3. Препознавањето на гласот користи AI алгоритам за да го препознае гласот на корисникот. Може да реагира на ситуации предизвикани од вибрации, како четкање заби, електрична четка за заби, кашлање и потпевнување. Разговорите може да не се детектираат кога се носи само една слушалка.
 4. Кога е вклучена опцијата Препознавање на гласот, таа автоматски се активира кога ANC е вклучено или исклучено, како и амбиенталниот режим. За да се вратиш во претходниот режим, допри една од слушалките.
 5. Допирот и движењето за Амбиентален звук може да се конфигурира во апликацијата Galaxy Wearable.
 6. Достапно само на мобилни уреди со верзија 3.1 или понова верзија со Android One UI. Поддршката за 360 аудио и Dolby Head Tracking™™ може да варира во зависност од апликацијата и содржината.
 7. Функција за автоматско вклучување е достапна само на паметните телефони и таблетите на Galaxy со One UI 3.1 или понова. Одредени уреди и апликации може да не поддржуваат Автоматско префрлување.
 8. Galaxy уредите мора да бидат најавени на корисничка сметка на Samsung за да се овозможи Auto Switching.
 9. Достапноста на услугата Bixby може да се разликува во зависност од земјата, операторот и уредот.
 10. Galaxy Buds Pro мора да бидат поврзани со Galaxy уред преку мобилна мрежа или Wi-Fi за целосно користење на функциите на Bixby; Исто така, потребно е најавување на корисничка сметка на Samsung.
 11. Достапноста на функциите Bixby и давателите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата или јазикот; Bixby препознава само одредени акценти и дијалекти од англиски (Обединетото Кралство), англиски (САД), француски (Франција), германски (Германија), италијански (Италија), корејски (Јужна Кореја), мандарински (Кина), шпански (Шпанија) и португалски (Португалија) јазик.
 12. Локацијата на изгубениот уред најдена со SmartThings FInd е приближната локација каде што е детектиран сигналот на изгубениот уред.
 13. Апликацијата SmartThings Find е достапна само на Galaxy уреди со Android 8 или понови.
 14. Не се поддржани некои уреди во Кина, Јапонија и на мрежата Verizon.
 15. Buds Together е поддржана само на Galaxy уреди кои работат на One UI 2.5 или понова верзија.
 16. Достапните бои може да се разликуваат во зависност од земјата.
 17. Слушалките и кутијата овозможуваат до 18 часа траење на батеријата кога кутијата е наполнета до 100 %. Според интерно тестирање. Времето на аудио репродукција е тестирано преку спарување на претпродажна верзија на Galaxy Buds Pro со неодамна пуштен паметен телефон Galaxy со стандардни поставки, вклучувајќи вклучено ANC. Реалното времетраење на батеријата и времето на полнење може да се разликуваат во зависност од условите на употреба, бројот на полнења и многу други фактори.
 18. Слушалките и кутијата овозможуваат до 28 часа траење на батеријата кога кутијата е наполнета до 100 %. Според интерно тестирање. Времето на аудио репродукција е тестирано преку спарување на претпродажна верзија на Galaxy Buds Pro со неодамна пуштен паметен телефон Galaxy со стандардни поставки, освен ANC и исклучен амбиентален режим. Реалното времетраење на батеријата и времето на полнење може да се разликуваат во зависност од условите на употреба, бројот на полнења и многу други фактори.
 19. Времето на слушање музика може да се разликува во зависност од поставките.
 20. Функцијата Wireless PowerShare е достапна на серијата Galaxy S21, Galaxy Z Fold2, S20, Z Flip, Note10, S10 и Fold. Ако батеријата на паметниот телефон е полна помалку од 30 %, Wireless PowerShare може нема да работи.
 21. IPX7 се заснова врз услови за лабораториско тестирање за потопување во слатка вода длабока најмногу 1 метар, во временски период до 30 минути. Не се препорачува употреба на плажа или во базен. Кутијата за полнење не е водоотпорна. Ако слушалките се оштетени, водоотпорноста не е загарантирана. Ако слушалките или рацете се влажни, мора добро да се исушат пред ракување или ставање во кутијата за полнење. Ако ги ставите слушалките во кутијата без да ги исушите, може да се оштетат.

Спецификации

 • Верзија Bluetooth Bluetooth v5.0
 • Соодветна спецификација на паметни телефони Android 7.0 ↑ , 1.5GB ↑
 • Сензори Акцелерометар, Жиро сензор, Hall сензор, сензор за близина, сензор за допир, VPU (Voice Pickup Unit),
 • Тежина на слушалките 6.3 g

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Расположливата корисничка меморија е помала од вкупната корисничка меморија на уредот поради простор кој го одземаат оперативниот систем и програмите неопходни за нормално функционирање на производот.

*Достапната количина на меморија на корисникот може да варира во зависност од мобилниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.

* Сликата на Galaxy Buds Pro е симулирана за илустративни цели.

* Батерија: Врз основа на внатрешно тестирање. Времето на репродукција на звук беше тестирано со спарување на пред-продукција Galaxy Buds Pro со неодамна објавениот телефон Galaxy со поставки (вклучено активно поништување на бучава, исклучени говорни команди на Bixby). Вистинското траење на батеријата и времето на полнење може да варираат во зависност од условите за употреба, бројот на полнења и други фактори.