Gear Sport

Gear Sport

SM-R600

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Мрежа/Носител
 • Инфра Samo Bluetooth
Поврзување
 • ANT+ Ne
 • Технологија на локација GPS,Glonass
 • Wi-Fi 802,11 b/g/n 2,4GHz
 • NFC Da
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v4.2
 • Профили Bluetooth A2DP,AVRCP,HID
OS
Tizen
Дисплеј
 • Технологија (Главен дисплеј) Super AMOLED
 • Големина (Главен_Дисплеј) 1,2 inča (30,2 mm)
 • Резолуција (Главен дисплеј) 360 x 360
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
Процесор
 • CPU-брзина 1GHz
 • CPU-тип Dual-Core
Меморија
 • Големина на RAM (GB) 0,75 GB
 • Големина на ROM (GB) 4 GB
 • Поддршка на надворешна меморија N/A
Сензори
Brzinomer, barometar, žiroskop, HR senzor, senzor svetlosti
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД) 44,6 x 42,9 x 11,6 mm
 • Тежина (g) 50
Батерија
 • Стандарден капацитет на батеријата 300mAh
 • Отстранлива Ne
 • Времетраење на нормална употреба 3~4 Days
 • Време на мала употреба Do 6 Days
Аудио и видео
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3,M4A,3GA,AAC,OGG,OGA,WAV,WMA,AMR,AWB
Услуги и апликации
 • S-Voice Da
 • Вид на известување Vibracija
 • Дополнителни функции Poruke, telefon, kontakti, S Health, Muzički plejer, S Voice, Podešavanja, Podsetnici, Alti/barometar, Raspored, Alarm, Svetski sat, News Briefing, Galerija, Nađi moj telefon, E-pošta

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.