Gear S3 Classic

Gear S3 Classic

SM-R770

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Мрежа/Носител
 • Инфра Samo Bluetooth
Поврзување
 • ANT+ Ne
 • Технологија на локација GPS, Glonass
 • Wi-Fi 802.11b/g/n 2,4 GHz
 • NFC Da
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v4.2
 • Профили Bluetooth A2DP, AVRCP, HFP, HSP
OS
Tizen
Дисплеј
 • Технологија (Главен дисплеј) Super AMOLED
 • Големина (Главен_Дисплеј) 1,3" (32,9 mm)
 • Резолуција (Главен дисплеј) 360 x 360
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16 M
Процесор
 • CPU-брзина 1 GHz
 • CPU-тип Dual-Core
Меморија
 • Големина на RAM (GB) 0,75 
 • Големина на ROM (GB)
 • Достапна меморија (GB)* 1,5 
Сензори
Brzinomer, barometar, žiroskop, merač pulsa, ambijentalno svetlo
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД) 49 x 46 x 12,9 mm
 • Тежина (g) 59
Батерија
 • Стандарден капацитет на батеријата 380 mAh
 • Отстранлива Ne
 • Времетраење на нормална употреба 3 ~ 4 dana
Аудио и видео
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB
Услуги и апликации
 • S-Voice Da
 • Дополнителни функции Poruke, pozivi, kontakti, S Health, vremenska prognoza, muzički plejer, S Voice, podešavanja, podsetnik, visinomer/barometer, raspored, alarm, svetski časovnik, vesti, galerija, Pronađi moj telefon, elektronska pošta, Monster Vampire

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.