Galaxy Tab A (7.0, 2016)

Galaxy Tab A (7.0, 2016)

SM-T280

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Galaxy Tab A (7.0, 2016) (SM-T280)

Процесор
 • CPU-брзина 1.3GHz
 • CPU-тип Četvorojezgreni
Дисплеј
 • Големина (Главен_Дисплеј) 7.0" (177.7mm)
 • Резолуција (Главен дисплеј) 1280 x 800 (WXGA)
 • Технологија (Главен дисплеј) TFT
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
 • Поддршка S Pen Ne
Камера
 • Задна камера - Резолуција CMOS 5.0 MP
 • Задна камера - Автоматски фокус Da
 • Предна камера - Резолуција CMOS 2.0 MP
 • Задна камера - Блиц Ne
 • Резолуција на видеоснимање HD (1280 x 720) @30fps
Меморија
 • Големина на RAM (GB) 1.5 GB
 • Големина на ROM (GB) 8 GB
 • Достапна меморија (GB)* 4.3 GB
 • Поддршка на надворешна меморија MicroSD (do 200GB)
Мрежа/Носител
 • Инфра Samo Wi-Fi
Поврзување
 • ANT+ Ne
 • USB-верзија USB 2.0
 • Технологија на локација GPS, Glonass
 • Слушалки 3,5mm Stereo
 • MHL Ne
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz
 • Директен Wi-Fi Da
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v4.0
 • NFC Ne
 • Профили Bluetooth A2DP, AVRCP, DI, HID, HOGP, HSP, OPP, PAN
 • PC Sync. Smart Switch (PC verzija)
OS
Android
Општи информации
 • Боја BELA / CRNA / SREBRNA
 • Фактор на форма Tablet
Сензори
Akselometar
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД, mm) 186.9 x 108.8 x 8.7
 • Тежина (g) 283
Батерија
 • Време на користење на интернет (Wi-Fi) (часови) Do sati: 11
 • Време не репродуцирање видео (часови) Do sati: 9
 • Стандарден капацитет на батеријата (mAh) 4000
 • Отстранлива Ne
 • Време на репродуцирање аудио (часови) Do sati: 100
Аудио и видео
 • Формат на видеорепродуцирање MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Резолуција на видеорепродуцирање FHD (1920 x 1080) @30fps
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Услуги и апликации
 • S-Voice Ne
 • Мобилен TV Ne

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.