Brand

Вистинската Мили Боби
Браун е движечка
сила

Кадар од патувањето на Мили во користењето на друштвените медиуми како борец за социјална правда.

Мили Боби Браун застаната пред ѕид од тули во црно сако со бели линии и црвени панталони, покажувајќи два знака за мир со нејзините раце додека ги прчи нејзините усни кон камерата. Мили Боби Браун застаната пред ѕид од тули во црно сако со бели линии и црвени панталони, покажувајќи два знака за мир со нејзините раце додека ги прчи нејзините усни кон камерата.

Движејќи се низ нејзиниот Инстаграм, на прв поглед ќе се најдете себеси затрупани во многуте различни лица на Мили Боби Браун. А, иако е позната по нејзината жестока, психокинетичка моќ во хит серијата Stranger Things на Netflix, фотографиите на Браун откриваат дека таа истовремено е и позитивна движечка сила надвор од екранот. Види како таа го користи својот глас за бестрашно да се искаже себеси на друштвените медиуми, во вистинскиот дух на #TeamGalaxy.

Мили Боби Браун застаната самоуверено во бел фустан и патики пред големи бели печатни букви со кои е испишано „GIRL“ (ДЕВОЈКА) на розов ѕид Мили Боби Браун застаната самоуверено во бел фустан и патики пред големи бели печатни букви со кои е испишано „GIRL“ (ДЕВОЈКА) на розов ѕид

Активизам преку хаштази

И покрај својата младост, Браун не се плаши да го искористи својот глас за да се искаже кога тоа е важно, преку објави за кампањи што поддржуваат каузи што ѝ значат. Како најмлад Амбасадор на добрата волја за УНИЦЕФ на сите времиња, Браун е достојна на своите одговорности како модел за пример. „Знам дека имам глас и сакам мудро да го искористам.“ – вели Браун. „Кога сум преоптоварена, се присетувам колкав број на млади луѓе ја немаат истата можност како мене да го споделат својот глас. Тоа навистина ми дава перспектива за нештата.“

„Знам дека имам глас и сакам мудро да го искористам.“

Две фотографии една до друга на селфи фотографиите на Мили Боби Браун; на едната е прикажана со книга во рацете, очила за сонце и карирана кошула, на другата е прикажана со затворени очи и насмеана Две фотографии една до друга на селфи фотографиите на Мили Боби Браун; на едната е прикажана со книга во рацете, очила за сонце и карирана кошула, на другата е прикажана со затворени очи и насмеана
Заден приказ на ротирачка камера на горната половина од паметниот телефон Samsung Galaxy A80 во ангелско златна боја Заден приказ на ротирачка камера на горната половина од паметниот телефон Samsung Galaxy A80 во ангелско златна боја
Ротирачка камера
Сними повеќе детали во своите приказни со супер острата и јасна резолуција, дури и однапред.

Живот без филтер #nofilter

Без разлика дали снима срдечни пораки за своите обожаватели или смешни натпревари по караоке со пријателите на нејзиниот телефон, видеата на Браун го прикажуваат скромниот, нефилтриран живот зад сцената. „Друштвените медиуми можат да бидат одлична платформа за самоизразување и мислам дека одредени филтри понекогаш можат да го подобрат тоа. Но и покрај тоа, јас сакам да го прикажам своето нефилтрирано, автентично јас затоа што верувам дека да се сакаш самиот себеси е многу важно.“

Мили Боби Браун ги покажува своите свежо маникирани нокти облечена во розово фустанче со пулејки пред заднина од фотографија на градскиот пејзаж Мили Боби Браун ги покажува своите свежо маникирани нокти облечена во розово фустанче со пулејки пред заднина од фотографија на градскиот пејзаж

Изглед спремен за Инстаграм

Според Браун, улогата на шминката е „сто насто за себеизразување“, а тоа се гледа од нејзините упатства за шминка во живо на Инстаграм за изгледи кои сами може да ги постигнете. Иако нејзината дневна рутина за шминка е минимална, таа се забавува експериментирајќи со различни изгледи. „Мислам дека како млади луѓе, поминуваме низ фаза на користење шминка за да се прикриеме или да се вклопиме, но кога ќе научите да се сакате себеси, започнувате да користите шминка за да експериментирате со вашиот идентитет и да изразувате различни страни на вашата личност на навистина забавен начин.“ – објаснува Браун. „Еден ден може да посакате да имате силен, моќен изглед или да изгледате навистина свежо и неутрално, додека друг ден може да посакате да изгледате гламурозно или да се нашминкате во стилот на 80-тите.“

Црно-бел кадар од улична фотографија на Мили Боби Браун, насмеана во тексасна блуза и фармерки како шири позитивност Црно-бел кадар од улична фотографија на Мили Боби Браун, насмеана во тексасна блуза и фармерки како шири позитивност

Што ја поттикнува нејзината позитивност

Пред очите на јавноста доаѓа со свои предизвици – како негативци кои ѝ се спротивставуваат секогаш кога ќе објави контроверзни мислења, облека по свој избор, па дури и пријателства. Ставот на Браун? Искористете ја негативноста како поттик за позитивност: „Се справувам со многу малтретирање и критика онлајн. Ако ништо друго, тоа ме инспирира да ја користам мојата платформа за да ширам уште повеќе љубов и позитивност. Моите следбеници знаат дека и јас сум човек исто како нив. Имам мозолчиња, правам грешки, понекогаш сум глупава или уморна, а може и да се вознемирам. Да се биде сите тие нешта е во ред. Ако се сакате себеси онакви какви што сте, тогаш ги сакате и другите, а тоа е најважно.“

„Ако се сакате себеси онакви какви што сте, тогаш ги сакате и другите, а тоа е најважно.“

Brand

Мили Боби Браун се смее додека гледа во Galaxy A80 во нејзината рака во боја бела како дух Мили Боби Браун се смее додека гледа во Galaxy A80 во нејзината рака во боја бела како дух

Пакет за почеток на Мили

Без разлика дали се работи за случки од вистинскиот живот или промоции на црвениот тепих, камерите со повеќекратни леќи на Galaxy ѝ овозможуваат на Мили да снима кадри што им зборуваат на нејзините обожаватели.

Професионален студиски портрет на Мили Боби Браун, насмеана, со главата наведната на едната страна, раката потпрена на другата, пред розова заднина Професионален студиски портрет на Мили Боби Браун, насмеана, со главата наведната на едната страна, раката потпрена на другата, пред розова заднина

ИСТАКНАТО

Millie Bobby Brown

Актерка и активистка од Англија.

Прочитај ги и овие приказни