Entertainment

Серии кои не се пропуштаат
на вашата мобилна апликација
Netflix

Гледајте повеќе епизоди во движење со овие интересни серии и филмови.

Подводна сцена од серијата Нашата планета на Netflix се прикажува преку мобилната апликација Netflix на Samsung Galaxy S20. Таа слика е врз друга слика на која се прикажани два леопарда како си играат Подводна сцена од серијата Нашата планета на Netflix се прикажува преку мобилната апликација Netflix на Samsung Galaxy S20. Таа слика е врз друга слика на која се прикажани два леопарда како си играат

Сега е и официјално: без оглед кој сте или од каде сте, задолжително мора да имате пристап до вашите омилени серии. Благодарение на подобрите екрани и капацитетот поголем од лаптоп, некои серии се уште подобри на вашиот телефон. Погледнете некои од нашите избрани серии за гледање на вашиот паметен телефон.

Сцена од серијата Нашата планета на Netflix Originals преку мобилната апликација Netflix која прикажува мајмун кој гледа во камерата додека седи на дрво Сцена од серијата Нашата планета на Netflix Originals преку мобилната апликација Netflix која прикажува мајмун кој гледа во камерата додека седи на дрво

Уживајте во момент во природата со Нашата планета

Разбираме, вообичаено не гледате природонаучни серии, особено не на вашиот телефон, но можеби треба. Сепак, ве поттикнуваме да ја прекинете вашата вообичаена програма со многу потребното скитање низ природата со креаторите на изненадувачки интересната серија Планетата земја. Уживајте во нарацијата на сер Дејвид Атенбороу, кој покажува средини кои никогаш претходно не биле снимени, од ледени врвови, длабоки океани, пустини, шуми и ретки и прекрасни животни кои живеат таму. Навлезете во „ом“ на Нашата планета додека ги гледате и слушате кристално јасните детали од спектакуларната убавина на природата во формати со целосна висока дефиниција HD и HDR.

Промотивна слика од хит-серијата Почудни нешта на Netflix преку мобилната апликација Netflix која ја покажува Единаесет како го држи Мајк за рака во поле, додека другите деца гледаат огномет Промотивна слика од хит-серијата Почудни нешта на Netflix преку мобилната апликација Netflix која ја покажува Единаесет како го држи Мајк за рака во поле, додека другите деца гледаат огномет
Фотографија на производ на Galaxy S20 завртен нанапред со шарен тапет Фотографија на производ на Galaxy S20 завртен нанапред со шарен тапет
Повеќе екран, помалку рамка
Екранот Infinity-O сертифициран за HDR10+ на Galaxy S20 ви овозможува да уживате во поголем екран со повпечатливо искуство.

Влезете во друга димензија со Почудни нешта

Ако ви е доста од монотонија или сакате напнати трилери, ќе ви се допадне Почудни нешта - љубовно писмо до класиците од 80-те години кои шармираа цела генерација и кое е полно со заплети и пресврти. Во зависност од вашиот телевизор, може да биде тешко при потемните сцени од оваа темна серија да се види целата акција. Но, со оглед на тоа што некои паметни телефони овозможуваат АМОЛЕД-видео, вашиот телефон може да биде подобар начин да се видат сите тие мрачни сцени во паралелниот универзум кој го нарекуваат „Обратен свет“. Страшно!

Сцена од хит-серијата Сомнително око преку мобилната апликација Netflix која ги прикажува главните протагонисти насмеани пред камера додека се прегрнуваат Сцена од хит-серијата Сомнително око преку мобилната апликација Netflix која ги прикажува главните протагонисти насмеани пред камера додека се прегрнуваат

Послушајте совети од амбасадорите на вкусот на Сомнително око

Во деновите кога се чувствувате како да ви се урива светот, во ред е да најдете брзо орасположување. Сомнително око сигурно ќе ви ја разбие меланхолијата во денот. Серијата, која е добитник на награда Emmy®, ги испорачува сите чувства со поттикнувачки пристап кон обновувањето кој не само што го подобрува изгледот на луѓето, туку и го обликува начинот на кој тие се гледаат себеси.

Сцени од хит-серијата Круна преку мобилната апликација Netflix кои ги прикажуваат ликовите на Кралицата Елизабета 2ра и принцот Филип како стојат заедно со стоички израз на лицето Сцени од хит-серијата Круна преку мобилната апликација Netflix кои ги прикажуваат ликовите на Кралицата Елизабета 2ра и принцот Филип како стојат заедно со стоички израз на лицето

Дознајте ги вистинските факти за Круна

Тешко е да се гледа Круна и сета таа историска фикција - или дали е факт? За среќа, постои полесен начин да ги дознаете вистинските факти додека ја гледате оваа одлична серија. Некои Android-телефони, како што е Galaxy Note10, овозможуваат режим слика-во-слика - за да можете да ја гледате серијата или филмот во помал прозорец додека имате отворено друга апликација во позадината. На овој начин, можете брзо да ги проверите фактите за тоа што навистина се случило во Бакингемската Палата без да кликнете на копчето за паузирање.

Сцена од филмот Трикратна граница на Netflix Originals преку мобилната апликација Netflix која прикажува четворица вооружени поранешни американски специјалци со панцирни елеци додека стојат сред поле Сцена од филмот Трикратна граница на Netflix Originals преку мобилната апликација Netflix која прикажува четворица вооружени поранешни американски специјалци со панцирни елеци додека стојат сред поле

Придружете се на грабежот со Трикратна граница

Ако сте расположени за нешто возбудливо, најновиот акциски трилер Трикратна граница на Netflix нема да ве разочара. Ќе ве пренесе од најобичен ден за перење во конвој со поранешни специјалци кои дејствуваат надвор од законот во колумбиската амазонска шума. Безжичните слушалки како што се Galaxy Buds+ ќе ви го преплават слухот со секој ужасен повик и секој испукан куршум и ќе направат да се чувствувате како да сте сред акцијата.

Подготвени сте да го однесете гледањето на следното ниво?

Надградете го вашето домашно искуство со филмски екран и неспоредлив звук.

Прочитајте ги и овие приказни