RB3000 frižider sa sveobuhvatnim hlađenjem, 315ℓ

RB3000 frižider sa sveobuhvatnim hlađenjem, 315ℓ

RB33N301NSA

Преземете го Прирачникот

Спецификации

RB3000 frižider sa sveobuhvatnim hlađenjem, 315ℓ (RB33N301NSA)

Капацитет
 • Бруто Вкупно (литри) 350 ℓ
 • Бруто за замрзнувач (литри) 118 ℓ
 • Бруто за фрижидер (литри) 232 ℓ
 • Нето вкупно (литри) 315 ℓ
 • Нето за замрзнувач (литри) 98 ℓ
 • Нето за фрижидер (литри) 217 ℓ
Физичка спецификација
 • Нето ширина (cm) 595 mm
 • Нето висина на куќиштето со шарка (cm) 1850 mm
 • Нето висина на куќиштето без шарка (cm) 1850 mm
 • Нето длабочина со рачка на вратата (cm) 668 mm
 • Нето длабочина без рачка на вратата (cm) 668 mm
 • Нето длабочина без врата (cm) 602 mm
 • Димензии на пакувањето (ШxВxД) (cm) 637 x 1932 x 718 mm
 • Нето тежина (кг) 70 kg
 • Тежина на пакувањето (кг) 72 kg
 • 20/40/40H/Truck 27/54/72/84
Карактеристики на ладење
 • No Frost Da
 • Повеќекратен проток на воздух Da
 • Тип на ладење Sveobuhvatno hlađenje
Каракатеритики на фрижидер
 • CoolSelect Zone™ Ne
 • Број на полици (Вкупно) 4 EA
 • Број на полици (кои се повлекуваат) 1 EA
 • Преграда за млечни производи Da
 • Решетка за вино Da
 • Број на прегради во вратите 4 EA
 • Оддел за јајца (Сад за јајца) Da
 • Grab'N Go кошница Ne
 • Внатрешно LED светло Gornje LED
 • Материјал за полица Kaljeno staklo
 • Број на фиоки за овошје и зеленчук 1 EA
Карактеристики на замрзнувачот
 • Број на фиоки 3 EA
 • Power Freeze функција Da
 • создавач на мраз Posuda za led
Општи карактеристики
 • Реверзибилна врата Da
 • Аларм на вратите Da
 • Средство за ладење R-600a
 • Изолација од циклопентан Da
 • Автономно работно време (зголемување на температурата) 18 h
 • Компресор Kompresor digitalnog invertera
Надворешни карактеристики
 • Дозер за вода Ne
 • Display & Control (фрижидер и замрзнувач) Unutrašnji
 • Рачка на вратите Udubljenje
 • Боја Metalni grafit
Перформанси
 • Класа на енергетска ефикасност A+++
 • Потрошувачка на енергија 175 kWh/year
 • Ниво на бучава 38 dBA
 • Климатска класа SN, N, ST, T
 • Капацитет на замрзнување 13 kg/24hr
Категорија
 • Тип на фрижидер BMF (frižider sa donjim zamrzivačem)

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.