RB7000 BMF sa "Space Max" tehnologijom, 410 L

RB7000 BMF sa "Space Max" tehnologijom, 410 L

RB41J7810SR

Преземете го Прирачникот

Спецификации

RB7000 BMF sa "Space Max" tehnologijom, 410 L (RB41J7810SR)

Капацитет
 • Бруто Вкупно (литри) 432
 • Бруто за замрзнувач (литри) 151
 • Бруто за фрижидер (литри) 281
 • Нето вкупно (литри) 410
 • Нето за замрзнувач (литри) 130
 • Нето за фрижидер (литри) 280
Физичка спецификација
 • Нето ширина (cm) 595
 • Нето висина на куќиштето со шарка (cm) 2.017
 • Нето висина на куќиштето без шарка (cm) 2.017
 • Нето длабочина со рачка на вратата (cm) 650
 • Нето длабочина без рачка на вратата (cm) 650
 • Нето длабочина без врата (cm) 595
 • Димензии на пакувањето (ШxВxД) (cm) 63,7 x 209 x 74,6
 • Нето тежина (кг) 77
 • Тежина на пакувањето (кг) 79,5
 • 20/40/40H/Truck 27 / 54 / 54 / 63
Карактеристики на ладење
 • No Frost Da
 • Повеќекратен проток на воздух Da
 • Тип на ладење Sveobuhvatno hlađenje
Каракатеритики на фрижидер
 • CoolSelect Zone™ Ne
 • Оддел за ладење Da
 • Број на полици (Вкупно) 3 EA
 • Преграда за млечни производи Da
 • Решетка за вино Ne
 • Број на прегради во вратите 6 EA
 • Оддел за јајца (Сад за јајца) Da
 • Внатрешно LED светло LED (na vrhu)
 • Материјал за полица Kaljeno staklo
 • Број на фиоки за овошје и зеленчук 2 (Fresh zone (Zona za meso i ribu) 1 ea / Kutija za povrće 1 ea)
 • Power Cool функција Da
Карактеристики на замрзнувачот
 • Број на фиоки 3 EA
 • Power Freeze функција Da
 • создавач на мраз Tacna + nosač za led
 • Внатрешно LED светло Ne
Општи карактеристики
 • Реверзибилна врата Da
 • Аларм на вратите Da
 • Средство за ладење R-600a
 • Автономно работно време (зголемување на температурата) 17 h
 • Компресор Kompresor sa digitalnim inverterom
Надворешни карактеристики
 • Дозер за вода Ne
 • Display & Control (фрижидер и замрзнувач) Eksterni
 • Рачка на вратите Otvor
 • Боја Pravi STS
Перформанси
 • Режим за одмор Da
 • Класа на енергетска ефикасност A+
 • Потрошувачка на енергија 347 kWh/year
 • Ниво на бучава 39 dBA
 • Климатска класа SN-ST
 • Капацитет на замрзнување 14 kg/24hr
Категорија
 • Тип на фрижидер BMF
 • Конструкција Samostojeći
 • Длабочина Dubina pulta

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.