55" Flat UHD Smart TV JU6072 Serija 6

55" Flat UHD Smart TV JU6072 Serija 6

UE55JU6072U

Преземете го Прирачникот

Спецификации

55" Flat UHD Smart TV JU6072 Serija 6 (UE55JU6072U)

Серија
6
Дисплеј
 • Големина на екран 55"
 • Големина на екран (см) 138 cm
 • Резолуција 3840 x 2160
 • Панел на Ултра јасност Ultra Clear
Видео
 • Графички процесор Poboljšavanje rezolucije na UHD
 • PQI (индекс на квалитет на слика) 800
 • Динамички сооднос на контрастот Mega Contrast
 • Micro Dimming Micro Dimming Pro
 • Wide Color Enhancer (Plus) Da
 • Contrast Enhancer Da
 • Филмски режим Da
 • Поддршка за природен режим Da
Аудио
 • Dolby Digital Plus Da
 • Virtual Surround DTS Studio Sound
 • DTS кодек DTS Premium Sound 5.1
 • Излез за звук (RMS) 20 W (L:10 W, D:10 W)
 • Тип на звучник 2 kanala (usmereni nadole + bas refleksni)
 • HD Audio Da
 • Режим на звук за ѕиден носач Da
 • Multiroom Link Da
Smart сервис
 • Samsung SMART TV Da
 • Апликации Da
 • Games Da (GB, GG, IM, JE, IE, FR, DE, IT, ES, NL, BE, LU, SE, FI, AX, NO, DK, GL, FO, PL, CZ, SK, HU, AT, CH, GR, RO, BG)
Конвергенција
 • ТВ на мобилни уреди – пресликување Da
 • Мобилни уреди на ТВ - пресликување, DLNA Da
 • Samsung SMART поглед Da
 • WiFi Direct Da
Differentiation
 • Спортски режим Napredno
Тјунер/емитување
 • Дигитално емитување DVB-T2/C/S2
 • Аналоген приемник Da
 • CI/CI+/2CI+ CI+ (1,3)
 • MHP / MHEG / HbbTV / ACAP / GINGA / OHTV HbbTV 1.5 (FR) / HbbTV1.0 (ES, PT, DE, AT, SZ)
Поврзување
 • HDMI 3
 • USB 2
 • Влез на компоненти (Y/Pb/Pr) 1
 • Композитен влез (AV) 1 (zajednički za komponentu Y)
 • Eternet (LAN) 1
 • Слушалки 1
 • Дигитален Аудио излез (оптички) 1
 • RF приклучок (земјен / кабловски приклучок) 1 / 1 (zajednički za zemaljski ulaz) / 2
 • CI слот 1
 • MHL Da
 • Поддршка за HDMI A / Return Ch. Da
 • Вграден Wireless LAN Da
 • Anynet+ (HDMI-CEC) Da
Дизајн
 • Дизајн Deco Mold
 • Вид на рамка VNB
 • Тип на Slim дизајн Tanak
 • Боја на предната страна Crna
 • Вид на подлога Y stopa
Дополнителни функции
 • Instant вклучување Da
 • Процесор Četvorojezgarni
 • Достапност Glasovni vodič (17 zemalja Evropske unije) / uvećanje / visoki kontrast
 • Чист дигитален поглед Da
 • Автоматско пребарување на канали Da
 • Автоматско исклучување Da
 • BD Wise Plus Da
 • Наслов (превод) Da
 • Листа на канали USB-Clone Da
 • Connect Share™ (HDD) Da
 • ConnectShare™ (USB 2.0) Da
 • Вграден POP Da
 • EPG Da
 • Продолжен PVR Da
 • Режим за игри Da
 • OSD јазик 27 evropskih jezika
 • Слика во слика Da
 • USB HID поддршка Da
 • Телетекст (TTX) Da
 • Преместување на времето Da
 • Ултра чист поглед Da
Eco функции
 • Eco сензор Da
 • Класа на енергетска ефикасност A+
Напојување
 • Напојување AC220-240V 50/60Hz
 • Потрошувачка на електрична енергија (максимална) 195 W
Димензии
 • Димензии на пакување (ШxВxД) 1419.0*815.0*148.0 mm
 • Димензии на комплетот со постоље (ШxВxД) 1242.6*787.5*277.8 mm
 • Димензии на комплетот без постоље (ШxВxД) 1242.6*718.5*50.1(63.2)
Тежина
 • Тежина на пакувањето 20,6 kg
 • Тежина на комплетот со подлога 16,2 kg
 • Тежина на комплетот без подлога 15,9 kg
Дополнителна опрема
 • Модел на далечинско управување TM1240A
 • Батерии (за далечинскиот управувач) Da
 • Мини држач за ѕидно постоље Da
 • Vesa држач за ѕидно постоље Da
 • Поддршка за подно постоље Da
 • Упатство за корисници Da
 • E-Упатство Da
 • Кабел за напојување Da

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.