Здравје и благосостојба

5 совети за фитнес
Хана Бронфман
Swears By

Корисни совети од ди-џејот кој стана фитнес претприемач.

Странична слика на целото тело на Хана Бронфман која трча во парк Странична слика на целото тело на Хана Бронфман која трча во парк

Да се нарекува Хана Бронфман #fitspo е потценување. Како ентузијаст за здравје и девојка-сопственик на HBFIT, онлајн заедница за сите нешта за здравје и убавина - таа многу јасно знае за тоа како да се одржуваш во кондиција (и да изгледаш добро додека го правиш тоа). Еве ги нејзините совети за создавање дневни навики што ќе ја одржува вашата рутина за вежбање на прав пат.

Хана Бронфман прави селфи на огледало со Galaxy Note10 Хана Бронфман прави селфи на огледало со Galaxy Note10
Зелено-бела икона која отсликува како изгледа да се биде календар Зелено-бела икона која отсликува како изгледа да се биде календар
Планирај ги вежбите
Користи ја апликацијата за календар на Galaxy Note10 за да закажеш сесии во теретана и биди одговорна личност.
1

Придржувај се до рутина со високотехнолошки помошник

За Хана, технологијата може да биде пресвртница кога станува збор за форсирањето - полесно е да давање предност на фитнесот и го прави вежбањето рутина. „Опседната сум со вкрстувањето на технологијата и здравјето“, вели таа. „Ги закажувам моите вежби преку апликациите на мојот телефон и правам распоред за нив во календарот на мојот телефон. Не би вежбала толку колку што вежбам доколку не правам распоред за моите вежби однапред.“

Слика во лице на Хана Бронфман како влече јаже правејќи вежби за издржливост Слика во лице на Хана Бронфман како влече јаже правејќи вежби за издржливост
2

Управувај со твојот дневен напредок

Користењето технологија за да биде фит е дневна навика за основачот на HBFIT. Од белешки за исхрана до идеи за вежби до потсетници - Хана чува сè кај себе Galaxy Note10. Исто така, „функцијата на тајмерот е корисна, особено ако правите вежби за издржливост“, вели Хана. Иако следењето е клучно, доколку навистина сакате да го подобрите своето здравје, важно е да го движите телото секој ден.

Слика под колената на дама која го врзува својот чевел носејќи Galaxy Watch Active2 Слика под колената на дама која го врзува својот чевел носејќи Galaxy Watch Active2
Galaxy Buds Galaxy Buds
СОВЕТ
За вежбање без раце, поврзете го вашиот Galaxy Watch со Galaxy Buds.
3

Оптимизирај ги вежбите со реални податоци

Кога станува збор за наоѓање мотивација за вежбање, клучни се податоците. „Супер мотивирачки е да се знаат вистинските податоци за тоа колку напорно работам во моментот, и тоа навистина ми помага да забрзам“, вели Хана. Уред за носење како што е Galaxy Watch Active 2 ѝ помага на Хана да ги оптимизира своите вежби давајќи ѝ информации за нејзините чекори, потрошени калории, пулс и друго.

Хана Бронфман во кујната, готвејќи на шпоретот, ѝ се смее на камерата Хана Бронфман во кујната, готвејќи на шпоретот, ѝ се смее на камерата
4

Персонализирај го твоето патување со технологија за здравје

Од разбирање на макроа до следење на спиењето, има голем број апликации и услуги посебно направени да те потсетуваат на твоите цели и да те известуваат да ги реализираш. И иако Хана не е голем приврзаник на трошењето калории („Едноставно мислам дека не е феноменално да се биде таков во својата глава за сè што јадете“), таа препорачува да се најдат апликации или веб-страници што даваат планови за исхрана и вежбање кои се прилагодени на твоите потреби.

Хана Бронфман во нејзината спална соба, протегнувајќи се на својот кревет, има растение во аголот и шолја на креветот Хана Бронфман во нејзината спална соба, протегнувајќи се на својот кревет, има растение во аголот и шолја на креветот
5

Обиди се со кратки вежби за бавно воведување во вежбањето

Мини вежбите се совршени кога си зафатен/на и немаш време да одвоиш еден час за теретаната. За Хана, едноставното вежбање како што се подигнувањата на потколениците на шпоретот при правење вечера или стоечките склекови по ставањето нешто во рерната функционираат добро. „Тоа не го промени начинот на кој вежбам, но го менува начинот на кој го поминувам целиот ден“, вели таа.

Суштинските работи на Хана за фитнесот

Ова е сè што ти треба за да добиеш најмногу од рутината за вежбање.

Слика во лице на Хана Бронфман во работна опрема, гледајќи во фотоапаратот Слика во лице на Хана Бронфман во работна опрема, гледајќи во фотоапаратот

ИЗДВОЈУВАМЕ

Хана Бронфман

Ди-џеј и основач на страницата за здравје, убавина и фитнес HBFIT.

Прочитај ги и овие приказни