Zgjidhje e Këshilla

Tema
Lloji i Përmbajtjes
Rendit sipas : Më të Përshtatshme

Shkarkimi i Manualit

Specifikimet

Galaxy A8 (2018) single sim (SM-A530F)

Procesori
 • Shpejtësia e CPU 2,2 GHz, 1,6 GHz
 • Lloji i CPU Octa-Core
Ekrani
 • Madhësia (Ekrani_kryesor) 142.0mm (5.6" drejtkëndësh i plotë) / 140.2mm (5.5" kënde të rrumbullakosura)
 • Rezolucioni (Ekrani kryesor) 2220 x 1080 (FHD+)
 • Teknologjia (Ekrani kryesor) Super AMOLED
 • Thellësia e ngjyrave (Ekrani kryesor) 16M
Kamera
 • Kamera kryesore - Rezolucioni 16.0 MP
 • Kamera kryesore - Numri F F1.7
 • Kamera kryesore - Fokusimi automatik Po
 • Kamera kryesore - OIS Jo
 • Kamera e përparme - Rezolucioni 16.0 MP + 8.0 MP
 • Kamera e përparme - Numri F F1.9 , F1.9
 • Kamera e përparme - Fokus automatik Jo
 • Kamera e përparme - OIS Jo
 • Kamera kryesore - Blici Po
 • Kamera e përparme - Blici Jo
 • Rezolucioni i regjistrimit të videos FHD (1920 x 1080)@30fps
Memorja
 • Madhësia e RAM (GB) 4
 • Madhësia e ROM (GB) 32 GB
 • Memoria e disponueshme (GB)* 22.7 GB
 • Mbështetja për memorien e jashtme MicroSD (deri në 512GB)
Rrjeti/bartësi
 • Numri i kartave SIM Single-SIM
 • Madhësia e kartës SIM Nano-SIM (4FF)
 • Lloji i folesë së kartës SIM SIM 1 + MicroSD
 • Infra 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
 • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
 • 3G UMTS B1 (2100), B2 (1900), B4 (AWS), B5 (850), B8 (900)
 • 4G FDD LTE B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (AWS), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B12 (700), B13 (700), B17 (700), B18 (800), B19 (800), B20 (800), B26 (850), B28 (700), B66 (AWS-3)
 • 4G TDD LTE B38 (2600), B40 (2300), B41 (2500)
Lidhja
 • ANT+ Po
 • Ndërfaqe USB USB lloji C
 • Versioni USB USB 2.0
 • Teknologjia e vendndodhjes GPS, Glonass, Beidou
 • Fisha e kufjeve Stereo 3,5 mm
 • MHL Jo
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80
 • Wi-Fi Direkt Po
 • Versioni Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE deri në 2 Mbps)
 • NFC Po
 • PC Sync. Smart Switch (version për PC)
OS
Android
Informacion i përgjithshëm
 • Faktori i formës Shirit prekjeje
Sensorët
Matës shpejtësie, Barometër, Sensor i gjurmës së gishtit, Sensor xhiroskopi, Sensor gjeomagnetik, Sensor korridori, Sensor RGB drite, Sensor afërsie
Specifikimi fizik
 • Përmasat (LxGjxTh, mm) 149.2 x 70.6 x 8.4
 • Pesha (g) 172
Bateria
 • Koha e përdorimit të internetit (3G) (Orë) Deri në 12
 • Koha e përdorimit të internetit (LTE) (Orë) Deri në 14
 • Koha e përdorimit të internetit (Wi-Fi) (Orë) Deri në 15
 • Koha e luajtjes së videos (orë) Deri në 17
 • Kapaciteti standard i baterisë (mAh) 3000
 • E çmontueshme Jo
 • Koha e luajtjes së audios (orë) Deri në 43
 • Koha e luajtjes së audios (orë, gjithmonë me ekranin fikur) Deri në 64
 • Koha e bisedës (3G WCDMA) (orë) Deri në 19
Audio dhe video
 • Formati i luajtjes së videos MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Rezolucioni i luajtjes së videos UHD 4K (3840 x 2160)@30fps
 • Formati i luajtjes së audios MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Shërbimet dhe aplikacionet
 • Mbështetja e Gear Gear Circle (Mbështetja e menaxherit), Gear Fit, Gear Fit2, Gear Fit2 Pro, Gear Sport, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX, Gear VR me Kontrollues, Gear 360 (2017)
 • S-Voice Po
 • Mobile TV Jo

Nuk po e gjeni atë që po kërkoni? Jemi këtu për t'ju ndihmuar.

Telefono

045 620 202

Nga e Hëna deri te Premten : Nga 09:00 deri 17:00

* Për çdo pyetje në lidhje me printerin vizitoni faqen e internetit të "HP" .

Mbështetja në person

Vendodhja e Serviseve

Kërkoni Servisin më të afërt Samsung pranë jush