Споредете ги разликите меѓу Note10 и Note10+

Новите Note10 и Note10+ се феноменални телефони. Без оглед кој ќе го одберете, ќе добиете голем екран, прекрасен приказ, нови карактеристики и одлични спецификации. Меѓутоа, има некои разлики, а Note10+ располага со некои карактеристики што ги нема кај Note10.

Слика од Note10 и Note10+ уред еден до друг
Разлика во спецификациите

Најдобриот дел од секој нов телефон е откривањето на неговите спецификации. И Note10 и Note10+ имаат динамични AMOLED-прикази и екрани со дијаметар над шест инчи. Меѓутоа, има некои мали разлики меѓу моделите, па проверете ги спецификациите пред да купите Note10.

 

What is the difference between the Galaxy Note8 and Note9

спецификации

Note10+

Note10

Големина на екран

6.8” WQHD+ (3040 x 1440) Dynamic AMOLED

6.3” FHD+ (2280 x 1080) Dynamic AMOLED

Камера (З/П)

16 + 12 + 12 MP + ToF / 10 MP

16 + 12 + 12 MP / 10 MP

Батерија

4300 mAh

3500 mAh

Полнење

25 w со кабел / 45 W со кабел (одделен полнач) / 15 w без кабел

25 w со кабел / 12 w без кабел

Мемориски простор/РАМ-меморија

256 GB, 512 GB / 12 GB

256 GB / 8GB

Процесор

7 nm QC со осум јадра

7 nm QC со осум јадра

Мрежа

4G LTE Cat 20 или 5G

4G LTE Cat 20

S Pen

Да + S Pen Air Action

Да + S Pen Air Action

Димензии

162.3 x 77.2 x 7.9 mm, 196 g, 5G со тежина од 198 g

151.9 x 71.8 x 7.9 mm, 167 g

Скенер за отпечатоци од прст

Ултрасоничен In приказ

Ултрасоничен In приказ

Микрофони

3 вкупно

3 вкупно

Различни функции

Следниот најдобар дел од новиот телефон е истражувањето на сите најнови карактеристики И Note10 и Note10+ имаат многу интересни карактеристики, вклучувајќи Dex Live, Air actions, оцена IP68 и многу повеќе. Сепак, Note10+ има некои карактеристики што не се достапни кај Note10.

Достапни на двата телефона

Достапно само на Note10+

* TOF е вид на длабочина камера што може да ја пронајде растојанието и локацијата на предметот поточно од кога било досега.

Благодариме за повратните информации