Решенија и Совети

Теми
Вид Содржина
Селектирај според : Поважно

Резултати на филтрите

5 од 5 Решенија Galaxy A6 (Dual SIM) ‎(SM-A600FN/DS)‎

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Galaxy A6 (Dual SIM) (SM-A600FN/DS)

Процесор
 • CPU-брзина 1.6GHz
 • CPU-тип Осмојадрен
Дисплеј
 • Големина (Главен_Дисплеј) 142.5mm (5.6")
 • Резолуција (Главен дисплеј) 1480 x 720 (HD+)
 • Технологија (Главен дисплеј) Super AMOLED
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
Камера
 • Задна камера - Резолуција 16.0 MP
 • Задна камера - Број F F1.7
 • Задна камера - Автоматски фокус Да
 • Задна камера - OIS Не
 • Предна камера - Резолуција 16.0 MP
 • Предна камера - Број F F1.9
 • Предна камера - Автоматски фокус Не
 • Предна камера - OIS Не
 • Задна камера - Блиц Да
 • Предна камера - Блиц Да
 • Резолуција на видеоснимање FHD (1920 x 1080)@30fps
Меморија
 • RAM_Големина (GB) 3
 • Големина на ROM (GB) 32
 • Достапна меморија (GB)* 22.1
 • Поддршка на надворешна меморија MicroSD (До 256GB)
Мрежа/Носител
 • Број на SIM-картички Dual-SIM
 • Големина на SIM-картичка Nano-SIM (4FF)
 • Вид слот за SIM-картичка SIM 1 + SIM 2 + MicroSD
 • Инфра 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
 • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
 • 3G UMTS B1(2100), B2(1900), B5(850), B8(900)
 • 4G FDD LTE B1(2100), B3(1800), B5(850), B7(2600), B8(900), B20(800)
 • 4G TDD LTE B38(2600), B40(2300)
Поврзување
 • ANT+ Да
 • USB-интерфејс Микро USB
 • USB-верзија USB 2.0
 • Технологија на локација GPS, Glonass, Beidou
 • Слушалки 3.5mm Stereo
 • MHL Не
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4+5GHz, HT40
 • Директен Wi-Fi Да
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v4.2
 • NFC Да
 • PC Sync. Smart Switch (PC version)
OS
Android
Општи информации
 • Боја ЦРНА
 • Фактор на форма Табла на допир
Сензори
Aкцелерометар, Сензор за отпечатоци, Гиро сензор, Геомагнетски Сензор, Hall Сензор, RGB Сензор за светло, Сензор за близина
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД, mm) 149.9 x 70.8 x 7.7
 • Тежина (g) 162
Батерија
 • Време на користење на интернет (3G) (часови) До 10
 • Време на користење на интернет (LTE) (часови) До 12
 • Време на користење на интернет (Wi-Fi) (часови) До 13
 • Време не репродуцирање видео (часови) До 16
 • Стандарден капацитет на батеријата (mAh) 3000
 • Отстранлива Не
 • Време на репродуцирање аудио (часови) До 70
 • Време на зборување (3G WCDMA) (часови) До 20
Аудио и видео
 • Формат на видеорепродуцирање MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Резолуција на видеорепродуцирање FHD (1920 x 1080)@60fps
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Услуги и апликации
 • Gear Support Gear Circle (Manager Support), Gear Fit, Gear Fit2, Gear Fit2 Pro, Gear Sport, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX
 • S-Voice Не
 • Мобилен TV Не

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.