Решенија и Совети

Теми
Вид Содржина
Селектирај според : Поважно

Резултати на филтрите

5 од 5 Решенија Galaxy Note9 (Dual SIM) ‎(SM-N960F/DS)‎

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Galaxy Note9 (Dual SIM) (SM-N960F/DS)

Процесор
 • CPU-брзина 2.7GHz, 1.7GHz
 • CPU-тип Осмојадрен
Дисплеј
 • Големина (Главен_Дисплеј) 162.0mm (6.4" полн правоаголник) / 160.4mm (6.3" со заоблени краеви)
 • Резолуција (Главен дисплеј) 2960 x 1440 (Quad HD+)
 • Технологија (Главен дисплеј) dual edge Super AMOLED
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
Поддршка S Pen
Yes (Remote Control)
Камера
 • Задна камера - Резолуција 12.0 MP + 12.0 MP
 • Задна камера - Број F F1.5/F2.4 (Двојна Апертура) , F2.4
 • Задна камера - Автоматски фокус Да
 • Задна камера - OIS Да
 • Задна камера - Зум Optical Zoom at 2x , Digital Zoom up to 10x
 • Предна камера - Резолуција 8.0 MP
 • Предна камера - Број F F1.7
 • Предна камера - Автоматски фокус Да
 • Задна камера - Блиц Да
 • Резолуција на видеоснимање UHD 4K (3840 x 2160)@60fps
 • Забавено снимање 960fps @HD, 240fps @FHD
Меморија
 • RAM_Големина (GB) 6
 • Големина на ROM (GB) 128
 • Достапна меморија (GB)* 108.9
 • Поддршка на надворешна меморија MicroSD (До 512GB)
Мрежа/Носител
 • Број на SIM-картички Dual-SIM
 • Големина на SIM-картичка Nano-SIM (4FF)
 • Вид слот за SIM-картичка SIM 1 + Hybrid (SIM or MicroSD)
 • Инфра 2G GSM, 3G WCDMA, 3G TD-SCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
 • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
 • 3G UMTS B1(2100), B2(1900), B4(AWS), B5(850), B8(900)
 • 3G TD-SCDMA B34(2010), B39(1880)
 • 4G FDD LTE B1(2100), B2(1900), B3(1800), B4(AWS), B5(850), B7(2600), B8(900), B12(700), B13(700), B17(700), B18(800), B19(800), B20(800), B25(1900), B26(850), B28(700), B32(1500), B66(AWS-3)
 • 4G TDD LTE B38(2600), B39(1900), B40(2300), B41(2500)
Поврзување
 • ANT+ Да
 • USB-интерфејс USB Тип-C
 • USB-верзија USB 3.1 Gen 1
 • Технологија на локација GPS, Glonass, Beidou, Galileo
 • Слушалки 3.5mm Stereo
 • MHL Не
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80 MU-MIMO,1024-QAM
 • Директен Wi-Fi Да
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE до 2 Mbps)
 • NFC Да
 • PC Sync. Smart Switch (PC version)
OS
Android
Општи информации
 • Боја Лаванда виолетова
 • Фактор на форма Табла на допир
Сензори
Aкцелерометар, Барометар, Сензор за отпечатоци, Гиро сензор, Геомагнетски Сензор, Hall Сензор, HR Сензор, Iris Сензор, Сензор за притисок, Сензор за близина, RGB Сензор за светло
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД, mm) 161.9 x 76.4 x 8.8
 • Тежина (g) 201
Батерија
 • Време на користење на интернет (3G) (часови) До 14
 • Време на користење на интернет (LTE) (часови) До 16
 • Време на користење на интернет (Wi-Fi) (часови) До 17
 • Време не репродуцирање видео (часови) До 20
 • Стандарден капацитет на батеријата (mAh) 4000
 • Отстранлива Не
 • Време на репродуцирање аудио (часови) До 59
 • Време на репродуцирање аудио (часови, секогаш вклучено, дисплеј исклучен) До 95
 • Време на зборување (3G WCDMA) (часови) До 29
Аудио и видео
 • Стереоподдршка Да
 • Формат на видеорепродуцирање MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Резолуција на видеорепродуцирање UHD 4K (3840 x 2160)@120fps
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DFF, DSF, APE
Услуги и апликации
 • Gear Support Galaxy Watch, Gear Circle (Manager Support), Gear Fit, Gear Fit2, Gear Fit2 Pro, Gear Sport, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX, Gear VR со управувач, Gear 360, Gear 360 (2017)
 • Samsung DeX Support Да
 • S-Voice Не
 • Мобилен TV Не

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.