Решенија и Совети

Теми
Вид Содржина
Селектирај според : Поважно

Резултати на филтрите

5 од 5 Решенија Galaxy A8 (2018, Dual SIM) ‎(SM-A530F/DS)‎

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Galaxy A8 (2018, Dual SIM) (SM-A530F/DS)

Процесор
 • CPU-брзина 2.2GHz, 1.6GHz
 • CPU-тип Osmojezgreni
Дисплеј
 • Големина (Главен_Дисплеј) 142,0mm (5,6" pun pravougaonik) / 140,2mm (5,5" zaobljeni uglovi)
 • Резолуција (Главен дисплеј) 2220 x 1080 (FHD+)
 • Технологија (Главен дисплеј) Super AMOLED
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
Камера
 • Задна камера - Резолуција 16,0 MP
 • Задна камера - Број F F1,7
 • Задна камера - Автоматски фокус Da
 • Задна камера - OIS Ne
 • Предна камера - Резолуција 16,0 MP + 8,0 MP
 • Предна камера - Број F F1,9 , F1,9
 • Предна камера - Автоматски фокус Ne
 • Предна камера - OIS Ne
 • Задна камера - Блиц Da
 • Предна камера - Блиц Ne
 • Резолуција на видеоснимање FHD (1920 x 1080) @30fps
Меморија
 • RAM_Големина (GB) 4
 • Големина на ROM (GB) 32 GB
 • Достапна меморија (GB)* 22.7 GB
 • Поддршка на надворешна меморија MicroSD (do 512GB)
Мрежа/Носител
 • Број на SIM-картички Dual SIM
 • Големина на SIM-картичка Nano-SIM (4FF)
 • Вид слот за SIM-картичка SIM 1 + SIM 2 + Mikro SD
 • Инфра 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
 • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
 • 3G UMTS B1(2100), B2(1900), B4(AWS), B5(850), B8(900)
 • 4G FDD LTE B1(2100), B2(1900), B3(1800), B4(AWS), B5(850), B7(2600), B8(900), B12(700), B13(700), B17(700), B18(800), B19(800), B20(800), B26(850), B28(700), B66(AWS-3)
 • 4G TDD LTE B38(2600), B40(2300), B41(2500)
Поврзување
 • ANT+ Da
 • USB-интерфејс USB Tip - C
 • USB-верзија USB 2.0
 • Технологија на локација GPS, Glonass, Beidou
 • Слушалки 3,5mm Stereo
 • MHL Ne
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80
 • Директен Wi-Fi Da
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE do 2 Mbps)
 • NFC Da
 • PC Sync. Smart Switch (PC verzija)
OS
Android
Општи информации
 • Фактор на форма Na dodir
Сензори
Brzinomer, Barometar, Senzor otiska prstiju, Žiroskop, Geo magnetski senzor, Senzor prostora, RGB senzor svetla, Senzor blizine
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД, mm) 149.2 x 70.6 x 8.4
 • Тежина (g) 172
Батерија
 • Време на користење на интернет (3G) (часови) Do sati: 12
 • Време на користење на интернет (LTE) (часови) Do sati: 14
 • Време на користење на интернет (Wi-Fi) (часови) Do sati: 15
 • Време не репродуцирање видео (часови) Do sati: 17
 • Стандарден капацитет на батеријата (mAh) 3000
 • Отстранлива Ne
 • Време на репродуцирање аудио (часови) Do sati: 43
 • Време на репродуцирање аудио (часови, секогаш вклучено, дисплеј исклучен) do sati 64
 • Време на зборување (3G WCDMA) (часови) Do sati: 19
Аудио и видео
 • Формат на видеорепродуцирање MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Резолуција на видеорепродуцирање UHD 4K (3840 x 2160) @30fps
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Услуги и апликации
 • Gear Support Gear Circle (Manager Support), Gear Fit, Gear Fit2, Gear Fit2 Pro, Gear Sport, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX, Gear VR sa upravljačem, Gear 360 (2017)
 • S-Voice Da
 • Мобилен TV Ne

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.